Odsłonięcie tablicy pamiątkowej dr inż. Ireneusza Wróbla w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

 

 

14 czerwca 2016 r.

Bez nazwy-1.jpg

 

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Polskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Ziemi – Oddział Ziemi Lubuskiej  serdecznie zapraszają na odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci dr inż. Ireneusza Wróbla.

          Uroczystość odbędzie się w dniu 28 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 przed Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 15.

 

Dr inż. Ireneusz Wróbel (1933-2006) - pracował jako adiunkt w Instytucie Inżynierii Środowiska Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze, później Politechniki Zielonogórskiej, gdzie wykładał  geologię, hydrogeologię i hydrologię. Opublikował 118 prac naukowych i popularnonaukowych, w tym trzy monografie. Był autorem licznych ekspertyz i nowatorskich dokumentacji projektowych. Trzykrotnie uczestniczył w międzynarodowych ekspedycjach geologicznych do Mongolii. Niezwykle aktywnie działał społecznie, między innymi w: Komisji Geograficzno-Geologicznej Lubuskiego Towarzystwa Naukowego w Zielonej Górze, Polskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk o Ziemi, Polskim Towarzystwie Geologicznym i Naczelnej Organizacji Technicznej. Efektami tych działań było utworzenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego w 1985 r., wystawa meteorytów ze zbiorów Andrzeja i Jacka Szczepaniaków w Muzeum Ziemi Lubuskiej w 2000 r., wystawa „Dr Ireneusz Wróbel – my zielonogórzanie, nasz lubuski dom” w Muzeum Ziemi Lubuskiej w 2007 r. oraz liczne wykłady monograficzne i spotkania autorskie

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT