Oficjalny certyfikat potwierdzający ustanowienie Rekordu Guinnessa jest już na Uniwersytecie Zielonogórskim!

 

 

30 października 2019 r.

 

Dziś podczas posiedzenia  Senatu Uniwersytetu Zielonogórsko odbyło się uroczyste przekazanie Rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego oficjalnego certyfikatu potwierdzającego wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa  rekordu świata w najdłuższym maratonie gry w boccia. Certyfikat  na ręce prof. Wojciecha Strzyżewskiego, Prorektora ds. studenckich UZ przekazali: dr Tomasz Grzybowski – kierownik Studium Wychowani Fizycznego i Sportu UZ,   mgr Marta Dalecka – trenerka ASZ UZ, pomysłodawczyni i organizatorka oficjalnej próby ustanowienia Rekordu Guinnessa w grze w boccia oraz jedna z zawodniczek, które ustanowiły rekord – Marlena Pogorzelczyk, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku pedagogika.

Certyfikat wydało londyńskie Biuro Rekordów Guinnessa.

 

Rekord świata w najdłuższym maratonie gry w boccia został ustanowiony 2 czerwca 2019 r.  na Uniwersytecie Zielonogórskim podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS przez dwie zawodniczki: Marlenę Pogorzelczyk (UZ) i Dominikę Hoft  z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Dziewczyny grały w boccia nieprzerwanie przez 25 godzin i 1 minutę!

 

 

DSC_4957r.jpg DSC_4960r.jpg DSC_4961r.jpg _DSC1445.JPG
_DSC1447.JPG _DSC1449.JPG _DSC1451.JPG _DSC1452.JPG

fot. K. Adamczewski, M. Janion

 

Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii sportu osób niepełnosprawnych w Akademickim Związku Sportowym. Organizacja tej imprezy była zwieńczeniem wieloletniej działalności w obrębie sportu osób niepełnosprawnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Organizacji tego wydarzenia podjęło się Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci niepełnosprawni to nie tylko osoby, które wymagają rehabilitacji, to są też osoby, które chcą rywalizować, brać udział w zawodach sportowych. Uniwersytet Zielonogórski już od 7 lat organizuje turnieje w boccia dla osób niepełnosprawnych w ramach UZ BOCCIA CUP i od 3 lat prowadzi Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia. UZ posiada wykwalifikowaną kadrę trenerską, instruktorską oraz sędziowską do organizacji zajęć, treningów i zawodów w boccia.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT