Ogólnopolska konferencja prawników na UZ

16 kwietnia 2018 r.

 

logo WPA.jpg

 

W czwartek, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 w sali 205 w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 zostanie otwarta Ogólnopolska Konferencja Naukowa Problematyka obrotu nierzetelnymi fakturami w świetle prawa karnego materialnego i procesowego.

Organizatorem konferencji jest Katedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego przy współpracy z Izbą Adwokacką w Zielonej Górze. Jest to już trzecie przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez WPiA i IA, któremu tym razem kształt merytoryczny nadała nowa dziekan WPiA UZ, dr hab. Hanna Paluszkiewicz, prof. UZ i jej współpracownicy z Katedry Prawa Karnego i Postępowania Karnego.

 

Podjęta w ramach konferencji problematyka obejmuje bardzo wąski zakres zagadnień, które niejednokrotnie dla prawników stanowią spore wyzwanie, a jednocześnie mają duże znaczenie praktyczne. Prawidłowość i rzetelność faktur oraz obowiązki stąd wynikające, to codzienność każdego niemal podmiotu w obrocie gospodarczym. W programie konferencji przewidziano referaty znakomitych i powszechnie znanych w środowisku prawniczym przedstawicieli doktryny prawa karnego. Będziemy mieli przyjemność gościć między innymi prof. Piotra Kardasa (Wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej), prof. Dariusza Świeckiego (sędzia Sądu Najwyższego) oraz prof. Jarosława Zagrodnika (Uniwersytet Śląski). Zarówno program jak i nazwiska prelegentów spowodowały, że jak co roku przewidziana liczba chętnych do udziału w obradach znacznie przekroczyła liczbę przewidzianych miejsc. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT