Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ogrody wyobraźni – konkurs graficzny Instytutu Sztuk Wizualnych UZ dla młodzieży

3 marca 2020 r.

 

PLAKAT_BIENNALE-MALYCH-FORM-GRAFICZNYCH.jpg

Katedra Projektowo - Artystyczna Instytutu Sztuk Wizualnych UZ ogłasza I edycję ogólnopolskiego konkursu graficznego: Ogrody wyobraźni. Biennale Małych Form Graficznych.


Konkurs skierowany jest do młodzieży od 14 do 20 lat (od VII klasy szkoły podstawowej do V klasy szkoły średniej). Można zgłosić max. 3 prace w dowolnej technice graficznej: grafika warsztatowa, grafika cyfrowa, techniki mieszane, techniki eksperymentalne.


Zgłoszenia do 10 kwietnia 2020 r.


Idea: Ogrody wyobraźni

Wyobraźnia – jej niezgłębione tajemnice są bramami do światów, w których może wydarzyć się wszystko, co jest piękne, dobre i uczciwe. Można spotkać mrówkę, delfina czy statek UFO. Interpretacje płynące z szeroko pojmowanej natury oraz kultury, każdy wizualizuje według własnych uczuć, doznań i doświadczeń. Grafika współczesna pozwala na pozawerbalne porozumienie, na stworzenie międzypokoleniowego forum dyskusyjnego. Tak zainspirowana wymiana myśli dotyczy wszystkich sfer życia - nie tylko życia duchowego. Pozwala się w pełni otworzyć na drugiego człowieka.


a) regulamin konkursu
b) zgody i oświadczenia do konkursu
c) karta zgłoszenia i metryki do naklejenia


Kurator konkursu: dr Katarzyna Dziuba
 

 

 

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT