Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Otwarte spotkanie Profesor Barbarą Oakley na Uniwersytecie Zielonogórskim

1 września 2021 r.

 

prof. Barbara Oakley.jpg

Profesor Barbara Oakley, fot. arch. prywatne

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Profesor Barbarą Oakley, ogłoszoną przez organizację Academic Influence (academicinfluence.com) jedną z 35. najbardziej wpływowych kobiet w naukach inżynieryjnych na świecie.

 


Jej książka A Mind for Numbers (polskie wydanie: Głowa do liczb, Helion 2015) stała się bestsellerem w USA (znalazła się na liście The New York Times Best Sellers) i na świecie (przetłumaczono ją na kilkanaście języków). Jej niedawno wydana książka pt. Uncommon Sense Teaching: Practical Insights in Brain Science to Help Students Learn (Nadzwyczajne nauczanie: jak odkrycia neuronauki pomagają studiować lepiej), której współautorem jest m.in. znany neurobiolog Terrence Sejnowski, otrzymała już pozytywne recenzje, a jej polska wersja jest w przygotowaniu.

 


Profesor Oakley pracuje na Wydziale Inżynierii Przemysłowej i Systemowej Uniwersytetu Oakland w USA, choć jej wcześniejsza kariera związana była z pracą tłumacza języka rosyjskiego. Najbardziej jednak znana jest jako prowadząca kurs pt. Learning How to Learn [Metody skutecznej nauki] (University of California-San Diego/McMaster – na platformie coursera.org). Jest to jeden z najbardziej popularnych na świecie kursów typu MOOC (Massive Open Online Course – Wielkoskalowy Otwarty Kurs Online) i uczestniczyło w nim ponad trzy miliony osób. O jego popularności świadczy również fakt, iż doczekał się on kilku wersji językowych, w tym polskiej (z kilkudziesięcioma tysiącami słuchaczy).


Spotkanie z Profesor Barbara Oakley na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się w poniedziałek, 4 października. Prof. Oakley poprowadzi wykład i warsztaty.

 

 

 

 

 

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone  są o wypełnienie poniższego formularza, podając swoje dane osobowe::

 

Formularz::

 

Zapisy potrwają od 1 do 30 września br.

 


 

Agenda spotkania:

godz. 9.00-10.00 - Wykład
godz. 10.30-12.00 - Warsztaty I
godz. 13.30-15.00 - Warsztaty II

Wykład i warsztaty odbęda się w auli H044 na Wydziale Mechanicznym UZ przy ul. Prof. Z.Szafrana 4 (budynek A-10 );


Szczegóły wydarzenia podane zostaną do wiadomości w późniejszym terminie. Możliwe są też modyfikacje związane  m.in. z sytuacją epidemiczną. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informowali na bieżąco na podany w formularzu kontaktu adres e-mail.

 

Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań, prosimy o kontakt na adres: a.trybus@ifil.uz.zgora.pl (organizator spotkania dr Adam Trybus, Instytut Filozofii UZ).

 

ZARÓWNO WYKŁAD, JAK I WARSZTATY BĘDĄ W PEŁNI TŁUMACZONE NA J. POLSKI.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT