Pączek na dobry początek

28 lutego 2019 r.

W letnim semestrze 2018/2019 r. na UZ gościmy 41 studentów z 10 krajów Europy, którzy kształcą się na zielonogórskiej uczelni w ramach programu Erasmus+. Dzisiaj w rektoracie odbyło się spotkanie tych, którzy przyjechali do Zielonej Góry w połowie lutego. To 29. młodych osób z: Turcji (10), Rosji, Grecji (po 4 osoby), Ukrainy (3), Hiszpanii i Włoch  (po 2 osoby), Białorusi, Gruzji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny.

 

Letni semestr zaczął się 18 lutego. Nasi goście studiują na następujących Wydziałach: Humanistycznym – 10, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska – 6, Fizyki i Astronomii – 5, Mechanicznym – 3, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii – 2, oraz po jednej na Wydziałach: Artystycznym, Nauk Biologicznych oraz Prawa i Administracji. Mieszkają na obu kampusach, w zależności od tego, na jakim Wydziale studiują.

 

Macierzystą uczelnią Myroslava Kasheby jest Uniwersytet Lwowski im. Iwana Franko (Ukraina). Na UZ jest studentem astronomii na Wydziale Fizyki i Astronomii. Do Zielonej Góry przyjechał 14 lutego br. Coraz swobodniej porusza się po mieście. Nie wszystko jest jeszcze dla niego jasne. Ma np. kłopot z doładowaniem biletu elektronicznego w autobusie. Mieszka w Domu Studenckim Rzepicha przy ul. Podgórnej. Wszyscy „erasmusowcy” otrzymali pokoje na jednym piętrze, więc przez minione 2 tygodnie zdołali się już trochę poznać. Wśród codziennych zajęć na uczelni raz w tygodniu jest także jedna godzina języka polskiego. Na uczelni bardzo podoba mu się  elektroniczny system obsługi studenta.

 


NA UZ jest także kolejnych 12 studentów, którzy w ramach programu Erasmus+ są na zielonogórskiej uczelni od października ubr. i pozostaną do czerwca br. czyli pełen rok akademicki. To ośmioro Hiszpanów, dwóch Turków i dwoje Włochów. Równomiernie „obsadzili” 3 Wydziały: Ekonomii i Zarządzania, Humanistyczny oraz Nauk Biologicznych.

 

Podczas dzisiejszego spotkania z racji „tłustego czwartku” goście zostali poczęstowani pączkami oraz otrzymali drobne upominki. "Orientation Meeting", bo tak nazywało się to spotkanie, przygotowało Biuro Współpracy z Zagranicą UZ.

 

 

Fot. Kazimierz Adamczewski

Erasmus 1.jpg Erasmus 2.jpg
Podczas spotkania.
Erasmus 3.jpg Erasmus 4.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT