Pierwsza edycja Perceptus IT Security Academy na UZ

28 września 2015 r.

 

22 października 2015 r. na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oficjalnie zainaugurowana zostanie pierwsza edycja Perceptus IT Security Academy. Uroczysta inauguracja ropcznie się o godz. 13.00 w bud. A-2 w sali 115.


Akademia bezpieczeństwa danych IT to pomysł mający na celu przekazanie studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz wszystkim zainteresowanym tą tematyką, wiedzy oraz doświadczenia w tej dziedzinie, które pracownicy firmy zdobyli w trakcie wielu lat praktyki. Organizatorzy, nie ograniczając się do jednego kierunku studiów, zapraszają do udziału wszystkich, którzy wyrażą taką chęć i zapiszą się na zajęcia. Akademia to efekt współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim, Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki a firmą Perceptus z siedzibą w Zielonej Górze.


W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję pracy w zaawansowanym technologicznie Laboratorium bezpieczeństwa IT, mieszczącym się w Parku Naukowo – Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie. Infrastruktura ta jest wyposażona w urządzenia odpowiadające najnowszym standardom z dziedziny IT security, między innymi HSM (Hardware Security Module – sprzętowy szyfrator danych) oraz urządzenia SonicWall typu UTM.


Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów i zajęć praktycznych. Dzięki takiej organizacji, możliwe będzie z jednej strony nabycie podstaw teoretycznych, a z drugiej poznanie praktycznych aspektów omawianych zagadnień.


Więcej informacji o Perceptus IT Security Academy znajduje się na stronie wydziału WIEA oraz na stronie organizatora: akademia.perceptus.pl, (gdzie dostępny jest elektroniczny formularz zapisu).

 

Zapraszamy do zapisów.

 

Plakat - 03.10.2015 ver. 2 - A2.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT