Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Plenerowy koncert studentów i absolwentów Instytutu Muzyki oraz Big Bandu UZ w ramach Lata Muz Wszelakich

 

 

24 sierpnia 2021 r.

 

KOMUNIKAT!!!

Z uwagi na niesprzyjającą aurę, koncert odbędzie się w Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus przy ul. gen. W. Sikorskiego 10 w Zielonej Górze.

 

Już  w czwartek, 26 sierpnia, zapraszamy na koncert  plenerowy w wykonaniu studentów i absolwentów Instytutu Muzyki oraz Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego pod hasłem „Wędrowne ptaki” . Koncert, w ramach Lata Muz Wszelakich, rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed Filharmonią Zielonogórską.

 

„Jak wędrowne ptaki - studenci Instytutu Muzyki UZ śpiewają polski big beat” jest projektem muzycznym zrealizowanym przez studentów i absolwentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego w oparciu o repertuar polskich zespołów, określanych jako big beatowe, działających w latach 60. ubiegłego wieku.


Wybrane do projektu piosenki zostały na nowo zaaranżowane i nagrane przez zespół instrumentalistów złożony ze studentów, absolwentów i wykładowców Instytutu Muzyki oraz gości specjalnych. Partie wokalne wykonane przez Natalię Zielonkę, Magdalenę Kozinogę, Ade Wilke, Igę Kałążną, Klaudię Nowak, Jolantę Kołoszyc, Łukasza Wolskiego zostały przygotowane przez wykładowczynie - prof. Bogumiłę Tarasiewicz - Ciesielską, dr Marzannę Rudnicką i mgr Paulinę Gołębiewską. Efektem finalnym jest wydanie przez Uniwersytet Zielonogórski płyty CD p.t. “Jak Wędrowne ptaki”.

 

Czwartkowy koncert, w ramach Lata Muz Wszelakich, będzie znakomitą promocją płyty. W koncercie zostanie zaprezentowany program płyty, a dodatkową atrakcją będzie wykonanie repertuaru z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją prof. Jerzego Szymaniuka, który przygotował specjalnie na to wydarzenie aranżacje orkiestrowe.

 

 

 

Big Band UZ.jpg JAK WĘDROWNE PTAKI OKŁADKA.jpg
1. Big Band UZ pod dyrekcją J. Szyamaniuka 2. Okładka płyty "Jak wędrowne ptaki"
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT