Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Po drugiej stronie –powieść absolwenta UZ już w księgarniach!

15 stycznia 2015 r.

 

Zapraszamy do lektury kolejnej powieści absolwenta naszej uczelni Łukasza Piotra Kotwickiego zatytułowanej Po drugiej stronie. Powieść dostępna jest w księgarni LM w Świebodzinie oraz księgarni Matras w Zielonej Górze.

 

 

Kotwicki.jpg

Łukasz Piotr Kotwicki

Łukasz Piotr Kotwicki jest autorem, który swoje marzenie wydania książki zrealizował kilkanaście miesięcy temu. Przygodę z pisaniem rozpoczął  na drugim roku studiów na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie jest jego absolwentem i na swoim koncie ma  już 3 powieści: „Krainę Snów”, „Pamiętnik” oraz najnowsze dzieło „Po drugiej stronie”.
Autor pochodzi ze Świebodzina, obecnie mieszka w Zielonej Górze. Jego pasją jest fotografia. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Uwielbia podróże. Jego książki łączą w sobie elementy takich gatunków literackich jak fantastyka, kryminał, dramat, romans oraz komedia. Twórczość dedykowana jest wszystkim tym, którzy znudzili się standardem i poszukują zupełnie nowych emocji.

"Spełniło się moje marzenie. Zawsze chciałem, żeby moja twórczość dawała ludziom frajdę i tak też się stało. To niesamowite uczucie dzielić się z innymi szczęściem, które zyskuję podczas pisania."

 

 

 

 

 

 

11220109_946342868779216_7594042175203380944_n.jpg

 

 

 

Po drugiej stronie
 
Filip traci dobrze płatną pracę i wraz z małżonką Dorotą postanawiają sprzedać cały dobytek swojego życia i wyjechać z dziećmi do większego miasta. Stawiają na oddaloną o niecałe 45 kilometrów Zieloną Górę i tam za wszystkie oszczędności kupują stary dom na obrzeżach miasta. Przeprowadzka dla Błażeja oraz Kingi wiąże się z utratą znajomych i rodzeństwo nie jest zbytnio zadowolone z decyzji rodziców. Błażej z powodu braku akceptacji w szkole popada co rusz w nowe konflikty z rówieśnikami, natomiast jego siostra poznaje nowego chłopaka i kończy wcześniejszy związek, mając nadzieję, że podjęła dobrą decyzję.
Pewnego wieczoru Dorota odkrywa na strychu dziwne przedmioty należące do poprzedniego właściciela. Próbując dociec, kim dokładnie był i czym się zajmował za życia rozpoczyna na własną rękę śledztwo, nie zdając sobie sprawy, że przez jej ciekawość sprowadzi na rodzinę wyłącznie kłopoty. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę sprzed lat zapisaną na kartach starej powieści? Czy będzie miała na tyle odwagi, żeby za pomocą bez wątpienia magicznego obrazu przeniknąć do innej rzeczywistości? Zwłaszcza, że po nogach będzie jej deptał syn zmarłego mężczyzny, który jest w stanie zrobić wszystko, aby odzyskać drogocenne przedmioty należące niegdyś do jego ojca.
Dokąd zaprowadzi ją niezdrowa ciekawość? Dorota dowie się, że na pozór spokojne miasto jakim jest Zielona Góra skrywa mroczną tajemnicę, lecz będzie mogła ją ostatecznie rozwiązać „po drugiej stronie”, tam gdzie zwykli ludzie nie mają dostępu, tam gdzie nieustannie pada deszcz, a zło czai się dosłownie za rogiem.

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT