Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pobiegli dla Ani i Martyny!

27 października 2020 r.

 

kolaz-001.jpg

229 uczestników biegu i uzbierane 5365 zł – to podsumowanie tegorocznej edycji jubileuszowego Biegu dla Transplantacji, którego organizatorem był Uniwersytet Zielonogórski, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia, jakie nas wszystkich obowiązują, formuła biegu była odmienna od poprzednich. Biegacze mogli pokonać trasę w Parku Poetów (nieopodal stadionu uniwersyteckiego) w ciągu całego tygodnia. Sami wybierali sobie dowolny czas i dowolną godzinę. Nie było limitu czasowego, można było pokonać trasę spacerem. Każdy z uczestników musiał udokumentować pokonaną trasę. Nagrodą za osiągnięcie celu był okolicznościowy medal i t-shirt.


Bieg dla Transplantacji zorganizowany został po raz piąty. Zgonie z planem miał odbyć się w czerwcu, ale został przesunięty na październik. (12-18.10). Jest to bieg charytatywny szerzący idee transplantacji i transplantologii ze szczytnym celem. Pieniądze uzbierane z wpisowego przekazywane są zawsze Ani i Martynie – dwóm podopiecznym Ogólnopolskego Stowarzyszenia „Nerka” .


Ten rok był wyjątkowy, bowiem obie dziewczyny skończyły 15 lat, obie są 5 lat po przeszczepie narządów i był to 5 bieg. Było więc co świętować! Co prawda nie z taką fetą, jakbyśmy chcieli… Jednak liczba uczestników biegu jest chyba najlepszym prezentem urodzinowym. Warto dodać, iż wśród biegaczy, którzy pokonali trasę, była liczna grupa pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego i to zarówno z administracji, jak i kadry dydaktycznej, a także władz uniwersyteckich.


Bardzo dziękujemy wszystkim biegaczom za udział, osobom zaangażowanym w organizację biegu za pomoc i wsparcie. Duże wsparcie otrzymaliśmy (i to nie pierwszy raz) od Biegostacja.pl.

Planujemy kolejną edycję i mamy nadzieję, że będzie można ją przeprowadzić w sposób tradycyjny. A żeby móc choć trochę poczuć atmosferę, jaka towarzyszyła tegorocznemu biegowi zapraszamy do wejścia na stronę wydarzenia 5. Bieg dla transplantacji:: 


 

Organizatorzy
5. Biegu dla transplantacji

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT