Pond 5 tys. zł uzbierano podczas IV Biegu dla transplantacji!

9 lipca 2019 r.

 

_DSC9845.JPG

 

5 250 zł to suma jaką uzbieraliśmy podczas IV Biegu dla transplantacji, na rzecz podopiecznych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Nerka" – Ani i Martyny.

 

Przypomnijmy, bieg pod honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, zorganizowany przez Uniwersytet Zielonogórski odbył się 9 czerwca. Na starcie pojawiło się prawi 300 zawodników,  którzy biegli szerzyć ideę transplantacji i transplantologii. Bieg był biegiem rodzinnym, zawodnicy mieli do pokonania ponad 6 km, zatem trasę mogli przebiec zawodowi sportowy, jak i amatorzy. Pobiegli, aby pomoc w leczeniu nastolatek.

 

Martyna jest nie tylko po przeszczepie nerek, ale także  po porażeniu mózgowym, z lekkim niedorozwojem umysłowym i fizycznym, ma nauczanie indywidualne w domu. Jest dzieckiem specjalnej troski. Mama wychowuje ją samotnie. Natomiast mama Ani boryka się z problemami finansowymi i zdrowotnymi. Ania uczęszcza do szkoły podstawowej, ale częste wyjazdy do Centrum Zdrowia Dziecka nie pozwalają jej na pełny rozwój.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na stracie, a także tym, którzy pomogli w organizacji naszego biegu i wsparli ten szczytny cel.

 

 

Do zobaczenia za rok!!!

 

 

Galeria zdjęć z biegu na www.fn.uz.zgora.pl

 

 

 

 

IVBiegDT_wbanner_wzielonej-728x90.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT