Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Powiedzmy Europie jak studiuje się w Polsce! Zapraszamy do udziału w badaniu EUROSTUDENT VI

17 czerwca 2016 r.

 

EUROSTUDENT VI  - plakat.jpg

 

Zapraszamy studentów kierunków: automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, psychologia i prawo studiujących na naszej uczelni do udziału w badaniu EUROSTUDENT VI. Stoją przed niepowtarzalną szansą udziału w największym badaniu studentów w Europie! Badanie diagnozuje społeczne warunki studiowania, prowadzonego równolegle w blisko 30 krajach. Wypełnienie kwestionariusza zajmie od 10 do 20 minut.


Respondenci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, wezmą udział w grze o tablety.


Powiedzmy Europie jak studiuje się w Polsce!Link do kwestionariusza ankiety internetowej:  

https://ankieta.pbs.pl/45a591c3e699bdfd3d8e2eb0c6ad55cb.pgEUROSTUDENT VI - jest to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz trzeci, przy czym pierwszy raz w historii badanie w naszym kraju realizowane będzie w uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie. Dość skomplikowana, wielostopniowa metodologia  przesądza o unikatowości projektu, gwarantując trafność wyciąganych na jego podstawie wniosków. 


Badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego Wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS (dawniej Pracownia Badań Społecznych). PBS jest jedną z najbardziej prężnych i doświadczonych agencji działających na krajowym rynku usług badawczych, prowadzącą działalność nieprzerwanie od 1990 roku.

Raport porównawczy podsumowujący wyniki badania w Europie zostanie opublikowany wiosną 2018 roku.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT