Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pozytywna ocena PKA dla kierunku administracja I i II stopnia na Wydziale Prawa i Administracji UZ

21 marca 2018 r.

 

Miło mi poinformować, że kierunek administracja prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Ocena pozytywna przyznawana jest kierunkowi na 6 lat, po czym następuje ponowna ocena. Jest to ocena programowa czyli oceniająca jakość kształcenia na poszczególnych kierunkach kształcenia.

 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim prawie wszystkie kierunki były już oceniane przez PKA i tylko nieliczne czekają jeszcze na ocenę. Są to kierunki, na których nie zakończył się jeszcze pełen cykl kształcenia. Wprawdzie ostatni – pozytywnie oceniony we wrześniu 2017 r. na UZ kierunek, to kierunek lekarski, który nie ma jeszcze absolwentów, ale ocena została przeprowadzona na wniosek Ministerstwa. Aktualnie trwa akredytacja dwóch kierunków na Wydziale Nauk Biologicznych – biologii i biotechnologii, a na Wydziale Humanistycznym w trakcie oceny jest politologia.

 

Na stronie::  http://www.dk.uz.zgora.pl/PKA/PKA%20-%20kierunki%20zestawienie.pdf można sprawdzić jakie kierunki zostały już ocenione, które dopiero czekają na ocenę, a które przygotowują się do ponownej oceny. Są to informacje bardzo ważne dla kandydatów na studia.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT