Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prace przy budowie Planetarium Wenus ropzoczęte

23.07.2014 r.
 

Trwają szeroko zakrojone prace remontowe w budynku dawnego Kina Wenus w Zielonej Górze. A to wszystko za sprawą Centrum Nauki Keplera, jakie ma powstać w Winnym  Grodzie. W jego skład wchodzić będzie m.in. Planetarium Wenus.  W budynku byłego kina powstanie reprezentacyjna aula Uniwersytetu Zielonogórskiego z kopułą w dachu budynku.

W nocy da ona efekt księżyca, natomiast w dzień będzie służyć jako Planetarium. Kopuła przypłynie do nas ze Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych do portu w Gdyni już w październiku. Jej średnica wynosi 10,5 m.  Otwarcie Planetarium planowane jest na listopad tego roku.

 

 

 

 

IMG_3412.JPG

 

W budynku będzie mieścić się również Lubuskie Centrum Lotów Kosmicznych oraz stanie tam globus ziemski sterowany komputerowo, dzięki któremu będziemy mogli oglądać naszą planetę w trójwymiarze. W pomieszczeniach byłego schronu postanie natomiast Jaskinia Światła, w której przeprowadzane będą eksperymenty fizyczne.

Planetarium Wenus

DSC_0233.jpg DSC_0234.jpg DSC_0238.jpg DSC_0239.jpg

W skład Centrum Nauki Keplera wchodzi także Ogród Botaniczny UZ z Mini ZOO oraz Muzeum Przyrodnicze. Powstaje ono przy ul. Dąbrowskiego. Trwają już, zakrojone na szeroką skalę, prace budowlane.  Oprócz spotkań z przyrodą, będzie można również zobaczyć eksperymenty fizyczne i chemiczne w Exploratorium.

Centrum Nauki Keplera będzie służyło przede wszystkim uczniom szkół  z naszego województwa, ale także mieszkańcom naszego miasta.

 

Muzeum Przyrodnicze

DSC_0242.jpg DSC_0243.jpg DSC_0246.jpg DSC_0250.jpg
DSC_0265.jpg DSC_0266.jpg    

Fotogaleria:
(Kazimierz Adamczewski)
 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT