Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prawie 100 językoznawców weźmie udział w Zjeździe Polskiego Towarzystwa Językoznawczego na UZ

5 września 2016 r.

 

 

Prawie 100 językoznawców już za tydzień spotka się na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie w dniach 12-13 września 2016 r. odbędzie się LXXIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. Wezmą w nim udział wybitni językoznawcy z całego kraju. Temat obrad to: Norma a język i językoznawstwo. Otwarcie Zjazdu PTJ w poniedziałek, 12 września o godz. 9.00 w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego (bud. A-16) przy al. Wojska Polskiego 69. Organizatorem tego naukowego spotkania jest Instytut Filologii Polskiej Wydziału Humanistycznego UZ.

 

Zjazdy PTJ odbywają się regularnie od 1923 roku. Początkowo organizowano je na przemian w Krakowie i w Warszawie. W latach 70. XX wieku członkowie Towarzystwa coraz częściej odwiedzali inne ośrodki uniwersyteckie. W Zielonej Górze Zjazd PTJ odbył się dotąd tylko raz – w 1997 roku. Po niemal 20 latach Instytut Filologii Polskiej Wydziału Humanistycznego UZ ponownie będzie gospodarzem tego prestiżowego spotkania naukowego.

 

W Zjeździe weźmie udział prawie 100 językoznawców. Obrady rozpocznie prof. dr hab. Marian Bugajski, wybitny normatywista i niestrudzony popularyzator poprawnej polszczyzny z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Szczegółowy program spotkania: http://ptj.civ.pl/download/polskie/zjazdy_ptj/LXXIV-ZJAZD-PTJ_program.pdf

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT