Premiera nowego wydania Sztuki Kochania Michaliny Wisłockiej ze wstępem prof. Zbigniewa Izdebskiego

 

28 listopada 2016 r.

 

plakat sztuka kochania.jpg

 

Jutro, 29 listopada 2016 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się premiera nowego wydania legendarnej książki Michaliny Wisłockiej Sztuka Kochania. Autorem wstępu jest prof. Zbigniew Izdebski.

 

Wydanie zostało uzupełnione nowym rozdziałem o antykoncepcji, której autorami są: dr Beata Wróbel (ginekolog i seksuolog) i prof. Mirosław Wielgoś (ginekolog, rektor Uniwersytetu Medycznego w Warszawie). W spotkaniu weźmie też udział Maria Sadowska – reżyserka filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

 

 

Michalina Wisłocka w latach 90. kilkukrotnie odwiedzała zielonogórską Wyższą Szkołę Pedagogiczną – to tamtych lat  sięga znajomość, a później przyjaźń, prof. Z. Izdebskiego (który wtedy jeszcze nie był profesorem) z M. Wisłocką. Profesor został też konsultantem  przy produkcji filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Film wejdzie na ekrany kin 27 stycznia przyszłego roku. To za namową prof. Izdebskiego część zdjęć kręcona była w lubuskich Lubniewicach, gdzie przed laty Michalina Wisłocka przyjechała na wczasy i tam poznała… Jerzego. Jak sama powiedziała: ziemia zatrzęsła się jej pod nogami, a niebo spadło na głowę. Romans był krótki, ale jego efektem była książka, z której wiedzę o seksie czerpało później całe pokolenie Polek i Polaków, czyli słynna „Sztuka kochania”. Książka, której pierwsze wydanie ukazało się w 1976 r., rozeszła się w  7 mln egzemplarzy, a ile osób ja przeczytało? Na pewno kilka razy więcej…

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT