Prezes CEO UZ Radosław Grech nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018.

Radosław Grech_CEO.JPG

Radosław Grech - prezes CEO. Fot. archiwum prywatne

18 maja 2018 r.

 

 

Miło nam poinformować, że prezes Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego Radosław Grech został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak w kategorii: prezes wizjoner za projekt pn. „Fotowoltaiczny panel z układem odbioru energii cieplnej”.

 


Finał konkursu odbędzie się podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego rozwoju 3.0 w Uniejowie 18-20 października 2018 r. Forum to innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupia liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej innowacyjnej gospodarce.

 

 

 

Radosław Grech - List nominacyjny.jpg

„Fotowoltaiczny panel z układem odbioru energii cieplnej” to produkt zrealizowany w ramach projektu „Voucher na innowacje - wsparcie przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń” finansowany ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13. Zadanie polegało na opracowaniu wzoru użytkowego, którego celem było zapewnienie gromadzenia ciepła przez fotowoltaiczny panel i jednocześnie zapewnienie odpowiedniego chłodzenia panelu, co poprawiło wydajność wytwarzania energii i przedłużenie okresu pracy panelu fotowoltaicznego. Produkt zgłoszony do ochrony własności intelektualnej do UPRP jako „Wzór użytkowy fotowoltaicznego panelu z układem odbioru energii” otrzymał ochronę patentową.

 

 


Warte uwagi >>> http://www.centrumenergetyki.com.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT