Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Próba sił? O związkach i konfliktach USA i Rosji – zapraszamy na wykład

2 marca 2020 r.

próba sił.JPG

Cykl wykładów „Próba sił? O związkach i konfliktach USA i Rosji” jest wynikiem inicjatywy dr Jolanty Fainstein-Pasternak (filologia rosyjska) i dr Pauliny Korzeniewskiej-Nowakowskiej (filologia angielska). Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie studentom, że kreowany przez media obraz napiętych stosunków między obydwoma mocarstwami jest nierzadko fałszywy i niepełny. Stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi znacznie wykraczają poza spory polityczne. Okazuje się, że literatura, sztuka, filozofia czy sprawy społeczne łączą oba kraje, dając światu fascynujący materiał do porównań i analiz.


Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Próba sił? O związkach i konfliktach Rosji i USA”.


Tym razem dr Agnieszka Szczap wygłosi wykład pt. „Filozofia rosyjska i amerykańska. Przypadek Ayn Rand”. Zapraszamy w poniedziałek, 16 marca, godz. 16:30, aula I, budynek A20.


Ayn Rand, urodzona jako Alissa Zinowjewna Rosenbaum – amerykańska pisarka i filozofka pochodząca z rodziny rosyjskich Żydów, twórczyni filozofii obiektywizmu. Autorka powieści, w których stałym wątkiem jest obraz bohatera, który mimo przeciwności losu i konfliktów z otoczeniem osiąga swe życiowe cele dzięki własnej wytrwałości, inteligencji, pracowitości a przede wszystkim – wierności etyce obiektywistycznej. (podajemy za Wikipedią)


Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2987288201291751/

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT