Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Próbna ewakuacja w akademikach UZ

25 maja 2022 r.

 

DSC_7334r.jpg

Próbna ewakuację studentów w akademiku na Kampusie A, fot. K. Adamczewski;

Wczoraj w akademikach PIAST i ZIEMOWIT w Kampusie A, przeprowadzono próbną ewakuację mieszkańców i osób pracujących w tych obiektach.

 

W akcji uczestniczyła jednostka straży pożarnej. Cała operacja przebiegła bardzo sprawnie, nie budząc jednak specjalnej euforii wśród studentów, którzy o 9.00 rano, tak jak stali - czy tak jak wstali - musieli natychmiast opuścić swoje pokoje. Straż pożarna po analizie przebiegu akcji prześle na Uniwersytet swoje uwagi, ale już teraz wiadomo, że w pomieszczeniach kuchennych trzeba będzie, poza czujnikami reagującymi na zwiększoną temperaturę, zainstalować również czujniki dymu. To właśnie brak czujnika dymu w kuchni spowodował, że alarm zadziałał dopiero po 10 minutach od momentu pojawienia się zadymienia. Dopiero czujniki w korytarzu spowodowały włączenie się alarmu. Wszystkie czujniki i sprzęt przeciwpożarowy były sprawne, a ich przegląd odbył się na początku tego roku.


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, a do takich należą min. domy studenckie i inne obiekty Uczelni, próbne ewakuacje powinny być przeprowadzane co najmniej raz na rok.

 

Próbna ewakuacja przeprowadzona dzisiaj w Piaście i Ziemowicie, jest pierwszą po 2-letniej pandemii. Sukcesywnie takie próby będą przeprowadzane we wszystkich budynkach Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

 

DSC_7303r.jpg DSC_7313r.jpg DSC_7326r.jpg DSC_7332r.jpg

 

Próbna ewakuację mieszkańców i osób pracujących w akademikach PIAST i ZIEMOWIT UZ na Kampusie A; fot. K. Adamczewska

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT