Próby bicia Rekordu Guinnessa na Uniwersytecie Zielonogórskim już jutro!!!

31 maja 2019 r.

 

Boccia Guiness na fb_ z logami 29 maja.jpg

 

 

 

W sobotę, 1 czerwca 2019 r. o godz. 9.30 w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Z. Szafrana 6 rozpoczynamy IV Integracyjne Mistrzostwa Polski w Boccia, a już pół godziny później rozpocznie się, pierwsza w Polsce i na świecie, oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa  w grze indywidualnej w boccia. Minimum do ustanowienia rekordu świata to 24 godziny! Zakończenie próby przewidziano na niedzielę (2 czerwca) między godz. 10.00 a 10.30.


Uczestniczkom będą towarzyszyli członkowie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, którzy na bieżąco będą komentować rozgrywane przez niepełnosprawne zawodniczki mecze. Uniwersytetu Zielonogórski od 7 lat organizuje turnieje w boccia dla osób niepełnosprawnych (UZ BOCCIA CUP), a od 3 lat - Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia. Impreza ta będzie uwieńczeniem dotychczasowej działalności Uniwersytetu Zielonogórskiego na rzecz sportu osób niepełnosprawnych i gry boccia.

 

Przedstawiamy sylwetki zawodniczek:

 


 

Marlena + logo2.jpg

Marlena Pogorzelczyk

Marlena Pogorzelczyk – studentka 3 roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i profilaktyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od początku studiów zaangażowana w działalność sportową i aktywność uniwersytecką studentów z niepełnosprawnościami. Od dwóch lat pełni funkcję przewodniczącej Rady Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.


"Moja przygoda z boccią zaczęła się niedługo po moim pojawieniu się w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ramach zajęć W-F zaczęłam uczęszczać na zajęcia z pływania. Niedługo potem wzięłam udział w zawodach w goalball-u, a w końcu także w bocci.

Jest to wspaniała dyscyplina sportu, w której swoich sił może spróbować praktycznie każdy. Boccia to dla mnie przede wszystkim dobra zabawa. Dodatkowo wszelkie zawody sportowe w tej dyscyplinie zawierają element rywalizacji i dostarczają wielu pozytywnych emocji.

Rekord Guinnessa w bocci to dla mnie przede wszystkim ogromne wyzwanie (szczególnie pod względem fizycznym), a także duży zaszczyt. Motywuje mnie jednak myśl, że będzie to czas spędzony w miłym towarzystwie, z mnóstwem pozytywnej energii".

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

Dominika.jpg

Dominika Hoft-

Dominika Hoft- studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunkach pedagogicznych. Od początku studiów aktywnie zaangażowana w życie studentów z niepełnosprawnościami na Uniwersytecie. Od 7 lat działa w Zrzeszeniu Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, gdzie pełniła funkcję Przewodniczącej oraz Wiceprzewodniczącej Zarządu, a także była członkiem wspierającym działalność zrzeszania. Organizowała liczne konferencje, wyjazdy, szkolenia oraz otwarte spotkania studenckie. Aktywnie zaangażowana w sekcję sportową studentów z niepełnosprawnościami, gdzie przez cały rok trenuje do Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w wielu dyscyplinach, jak bowling, pływanie, szachy, boccia, goalball, czy tenis stołowy. Jej pasją jest sport, zwłaszcza siatkówka, którą kocha oglądać oraz w nią grać. Z zamiłowania animator czasu wolnego. Sprawdza się w organizacji festynów, szkoleń animacyjnych, wyjazdów, półkolonii, czy obozów sportowych. Pracowała w hotelu pełniąc rolę animatora, a także parku rozrywki Energylandia. Na co dzień stażystka w Biurze ds. studentów z niepełnosprawnościami na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z boccią związana od 4 lat, kiedy po raz pierwszy miała z nią styczność podczas treningu przygotowawczego do IMP AZS. Boccia zauroczyła ją od pierwszego momentu. Sport dla każdego bez względu na ograniczenia. Podczas meczu można się totalnie wyciszyć, a także pod presją emocji podnieść ciśnienie. Gra jest dla niej raczej formą rozrywki, niż walką o wygraną. W swoich działaniach zawsze kieruje się mottem „Atmosfera-Zabawa-Satysfakcja”, które są dla niej najważniejsze :-) Próba bicia Rekordu Guinnessa jest dla niej dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim zaszczytem i  zwieńczeniem studenckiej przygody na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy wszystkich w sobotę do Hali Sportowej – zawodniczkom potrzebny będzie doping!!!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT