Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Andrzej Bisztyga doktorem honoris causa Uniwersytetu Króla Daniela w Iwano-Frankiwsku

7 października 2021 r.

prof. A. Bisztyga, IwanoFrankowsk.JPG

Prof. Andrzej Bisztyga w Iwano-Frankiwsku. Fot. archiwum prywatne.

Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. Andrzej Bisztyga, prof. UZ został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Króla Daniela w Iwano-Frankiwsku (dawny Stanisławów) na Ukrainie w uznaniu osiągnięć w zakresie polsko - ukraińskiej współpracy naukowej w obszarze nauk prawnych. Uroczyste nadanie tytułu odbyło się dnia 28 września 2021 r. 

 

Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego poszerzył akademicką współpracę z licznymi ośrodkami naukowymi na Ukrainie. Uniwersytet w Iwano-Frankiwsku dysponuje uprawnieniami doktorskimi i habilitacyjnymi w zakresie nauk prawnych, a kierunek prawo jest wiodącym kierunkiem kształcenia na tym Uniwersytecie. 

 

To już kolejne wyróżnienie tym tytułem. Wcześniej prof. A. Bisztyga otrzymał je 3-krotnie. W 2018 r. otrzymał tytuł honorowego profesora (doktora honoris causa) Eurazjatyckiej Akademii Prawa im. Kunayeva w Ałmacie. W 2019 r. został honorowym profesorem (dhc)  Międzynarodowego Uniwersytetu Humanistyczno - Technicznego w Szymkencie oraz honorowym doktorem (dhc) Akademii Technologii Odnawialnych i Prawa w Łucku na Ukrainie.

 

Serdecznie gratulujemy przyznanego wyróżnienia.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT