Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski z Instytutu Budownictwa UZ kolejny raz ekspertem Unii Europejskiej

28 marca 2022 r.
 

prof. A. Wysokowski.jpg

Fot. arch. prywatne prof. Adama Wysokowskiego.

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Adam Wysokowski, kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei Instytutu Budownictwa UZ kolejny raz został mianowany ekspertem Unii Europejskiej, tym razem w Programie Horizon Europa na lata 2021 - 2027. 

 

Horyzont Europa to kolejna inicjatywa naukowo-badawcza Unii Europejskiej, następczyni programu Horyzont 2020 i poprzednich ramowych programów badań i rozwoju technologicznego, w których również miał zaszczyt brać udział m.in. prof. Adam Wysokowski (jako ekspert od 2004 r.).

 

Budżet programu Horizon Europa, wynosi 95,5 mld euro. Ten program wspiera europejskie partnerstwa na rzecz rozwoju i realizacji działań w zakresie innowacji we wszystkich dziedzinach. Tym razem, program Horizon Europa rozszerzył swoje partnerstwa poza UE i obejmuje łącznie 27 państw UE oraz m.in. Ukrainę, Gruzję, Czarnogórę, Serbię i Izrael.

 

W ramach programu jako jedno z pierwszych, realizowane jest zadanie nr HORIZON-CL5-2021-D6-01 Bezpieczny, niezawodny transport i usługi inteligentnej mobilności dla pasażerów i towarów, w którym aktywnie bierze udział prof. A. Wysokowski. 

 

Jest to duże wyróżnienie dla Uniwersytetu Zielonogórskiego tym bardziej, że zaproszenie prof. A. Wysokowskiego do udziału w tym zadaniu wyszło ze strony Komisji UE.


Serdecznie gratulujemy mianowania.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT