Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. dr hab. n. med. Maciej Banach z Collegium Medicum UZ kandydatem na Sekretarza Generalnego Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego (EAS)

8 września 2020 r.

prof. Banach pion.jpg

Fot. Kazimierz Adamczewski

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Maciej Banach został oficjalnie nominowany kandydatem na stanowisko Sekretarza Generalnego Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego (EAS), jako jedyny kandydat z Europy Środkowo-Wschodniej.


To ogromne wyróżnienie i zobowiązanie do ciężkiej pracy, ale także szansa by skutecznie powalczyć o większą reprezentację ekspertów zajmujących się zaburzeniami lipidowymi w Polsce i w tej części Europy oraz pracami naukowymi nad miażdżycą, w międzynarodowych badaniach, aktywnym udziale w konferencjach oraz międzynarodowych komitetach naukowych i badawczych.


Na tę kandydaturę można głosować do 30 września br. Mogą to zrobić członkowie Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego na stronie: https://www.eas-society.org/general/custom.asp?page=2020_election_candidates . Udział w tym głosowaniu mogą wziąć także osoby, które zdecydują się zarejestrować i zostać członkami EAS do końca września br. Rejestracja i wystąpienie o członkostwo jest dostępne pod następującym linkiem: https://www.eas-society.org/page/regoptions

 
Przypomnijmy, że prof. dr hab. n. med. Maciej Banach jest osobą o najwyższej liczbie publikacji w Collegium Medicum z afiliacją UZ (dokładnie 106 w latach 2015-2020) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=Banach+and+Zielona+Gora&schema=all&sort=date, co przyczyniło się do sukcesu Uniwersytetu Zielonogórskiego w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT