Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Krzysztof Gałkowski z UZ w czołówce naukowców w rankingu portalu Research.com

27 maja 2022 r.

 

Prof. Gałkowski.jpg

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski z Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki UZ; fot. archiwum prywatne.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski z Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki (Zakład Automatyki Przemysłowej) znalazł się na 2 miejscu w Polsce (2771 na świecie) w rankingu naukowców w dziedzinie elektronika i inżynieria elektryczna przygotowywanego przez portal Research.com.


Research.com to największy portal przygotowujący rankingi naukowców w 21 dziedzinach na podstawie danych z serwisów Microsoft Academic Graph oraz Google Scholar, uwzględniające trzy wskaźniki bibliometryczne: liczbę publikacji danego naukowca, liczbę cytowań tych prac i indeks Hirscha, czyli współczynnik pokazujący, jak dużo artykułów danego autora jest cytowanych najczęściej. Wynik prof. K. Gałkowskiego to: 251 publikacji cytowanych 5328 razy, a jego współczynnik Hirscha to 33.


W dziedzinie elektronika i inżynieria elektryczna w rankingu znalazło się tylko 4 polskich naukowców:
 

1.      prof. dr hab. inż. Marian P. Kaźmierkowski z Politechniki Warszawskiej (doktor honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego)

2.      prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego

3.      prof. dr hab. inż. Jerzy Tyszer z Politechniki Poznańskiej

4.      prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek z Politechniki Białostockiej (doktor honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego)

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT