Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Robert Smoleński z UZ ekspertem Komisji Europejskiej oceniającym wnioski aplikacyjne w ramach programu Horyzont Europa

 

11 października 2021 r.

 

 

R. Smoleński - panel.jpg

prof. Robert Smoleński (drugi z lewej) podczas panelu w ramach konferencji „Energia Nowoczesnych Miast”

Dr hab. inż. Robert Smoleński, prof. UZ, Dyrektor Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki został ekspertem Komisji Europejskiej oceniającym wnioski aplikacyjne w ramach programu Horyzont Europa. Oceniane wnioski dotyczą zagadnień związanych z elektromobilnością a w szczególności z tzw. usługami dodatkowymi „ancillary services” (np. magazynowaniem energii), które mogą świadczyć stacje ładowania oraz baterie samochodów na rzecz systemu elektroenergetycznego (V2G – Vechicle to Grid). Wybór prof. Smoleńskiego na eksperta jest konsekwencją badań, zainicjowanych przez prof. Grzegorza Benyska, które od wielu lat prowadzone są na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Praca w zespole ekspertów pozwala na zapoznanie się z najnowszymi trendami oraz koncepcjami rozwojowymi przygotowanymi przez konsorcja w skład których wchodzą ośrodki naukowe, producenci pojazdów elektrycznych, dystrybutorzy energii, dostawcy usług cyfrowych, itp. Ocena wniosków jest również dobrym przygotowaniem do przygotowania własnych aplikacji projektowych. Miłym dodatkiem jest również kontrakt opiewający na niemal 60 tys. PLN (wolne od podatku) za miesiąc pracy.

 

Prof. Robert Smoleński zachęca pracowników do zarejestrowania się w bazie ekspertów, ponieważ w lipcu tego roku przygotował swój profil za namową dr hab. Macieja Dzikucia, prof. UZ, który jako ekspert oceniał wnioski w programie Horyzont 2020.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT