Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Projekt artystyczny RePERSONAL w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym UZ w Łagowie Lubuskim

 

17 października 2016 r.

 

 

14519765_1827592224136316_5238297433821507007_n.jpg

Pedagodzy Instytutu Sztuk Wizualnych Wydzialu Artystycznego UZ zapraszają na otwarcie unikalnego projektu artystycznego RePERSONAL w Łagowie Lubuskim, które odbędzie się we wtorek, 18 października o godz. 13.00  w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Uniwersytetu Zielonogórskiego.


RePERSONAL to inicjatywa pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Malarstwa Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Miejscem planowanej realizacji jest Ośrodek Wypoczynkowy Uniwersytetu Zielonogórskiego znajdujący się w Łagowie Lubuskim, a dokładnie jego starsza, nieużywana obecnie część, małe murowane domki z lat 70 tych.

Idea projektu RePERSONAL przewiduje dokonanie jakościowej przemiany zdestruowanych i opuszczonych domków w indywidualne aranżacje wystawiennicze. Główną inspiracją dla projektu jest użytkowa standaryzacja domków letniskowych w połączeniu z zachowanymi śladami bytności ich tymczasowych, anonimowych mieszkańców.

Każdy z uczestników projektu ma za zadanie zaaranżować jeden, wybrany przez siebie domek, tworząc przestrzenną realizację o charakterze „site specific”. Powstałe w ramach projektu, indywidualne wystawy - instalacje, powinny posiadać wszelkie cechy nowych realizacji odnoszących się do zastanego miejsca i zmieniać je zgodnie z własną, oryginalną formułą. Najważniejszym wyzwaniem staje się zatem personalizacja przestrzeni, które w swoim założeniu podlegały zasadom unifikacji i przetrwały dziesięciolecia jako całkowicie nieosobiste. Uczestniczący w projekcie artyści podejmą próbę artystycznego „zasiedlenia” wybranych domków i określenia na nowo ich funkcji.

Kuratorem wystawy jest Ryszard Woźniak. W wystawie biorą udział artyści - pedagodzy Instytutu Sztuk Wizualnych UZ w Zielonej Górze: Basia Bańda, Magdalena Gryska, Jarek Jeschke, Stanisław Kortyka, Norman Smużniak, Szymon Teluk oraz Ryszard Woźniak.


Wystawa czynna do 8 listopada 2016 po telefonicznym umówieniu się.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT