Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przedstawiciele Instytutu Politologii UZ gośćmi Pytania na śniadanie

3.10.2014 r.

 

1 października 2014 roku przedstawiciele Instytutu Politologii – dr Łukasz Młyńczyk (zastępca dyrektora Instytutu) i student drugiego roku - Krzysztof Łoziński, gościli na zaproszenie Programu 2 Telewizji Polskiej w programie Pytanie na śniadanie. Wraz z rozpoczynającym się w Polsce nowym rokiem akademickim tematem spotkania była możliwość podjęcia darmowych studiów dziennych przez osoby po 40. roku życia. Rozmowę prowadzili: Iwona Radziszewska i Łukasz Nowicki. Gospodarzy ciekawiło, w jaki sposób odbywają się zajęcia, skąd pomysł i możliwość studiowania w takim trybie, pytali o prawa i obowiązki studentów, wrażenia po pierwszym roku studiów oraz o inne poza politologią kierunki, które można studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim na podobnych zasadach. Na koniec sympatyczni prowadzący sami zastanawiali się nad podjęciem drugiego kierunku studiów.

            Należy nadmienić, że taką formułę studiowania udało się zareklamować w ogólnopolskiej telewizji w programie emitowanym na żywo, który dociera do widowni mogącej być zainteresowaną podjęciem studiów na naszej Uczelni.

            Instytut Politologii od roku akademickiego 2013/2014 wprowadził studia w formule 40 plus pozwalającej na podjęcie studiów przez osoby pracujące, bez konieczności płacenia jak w przypadku studiów niestacjonarnych, co było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Zielonej Góry i okolic, których nie stać na studia odpłatne albo zwyczajnie szukali możliwość dokształcenia się, poznania nowych osób. Warto wspomnieć, iż studenci zachowują wszystkie prawa studenckie bez względu na rok urodzenia, ponieważ po zmianie przepisów o szkolnictwie wyższym zniesiono limit wieku pozwalający na podjęcie studiów w trybie dziennym. Zajęcia odbywają się w dni powszednie od godziny 16 do 21 .

 

Piotr Pochyły

Pytanie na śniadanie::

 

 

pytanie 7.jpg pytanie 5.jpg pytanie 6.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT