Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przewodnik dla studiujących i pracujących naukowo rodziców

30 listopada 2015 r.

 

 

Uczelnia Przyjazna Rodzicom to projekt społeczny, realizowany przez Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości i rozwiązań, które sprzyjają godzeniu nauki i pracy badawczej z obowiązkami rodzicielskimi, a także zwrócenie uwagi na problemy dotykające młodych rodziców studiujących oraz pracujących na polskich uczelniach.

 

W tym roku realizowana jest II edycja projektu Uczelnia Przyjazna Rodzicom. W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez studiujących i pracujących na uczelniach rodziców oraz głosy różnych środowisk akademickich Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło na początku 2015 roku program „Maluch na uczelni”.  Program ten wspiera tworzenie żłobków, klubików dziecięcych i zatrudnianie opiekunów dziennych na uczelniach oraz promuje koncepcję study life balance.
 

W ramach II edycji projektu Uczelnia Przyjazna Rodzicom promowane są rozwiązania dotyczące łączenia kształcenia z możliwością opieki nad dziećmi – zgodnie z ideą programu „Maluch na uczelni”.  Dla studiujących rodziców przygotowano praktyczny poradnik, w którym znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące swoich praw i możliwości, inicjatyw jakie mogą podejmować na rzecz swojego środowiska oraz rozwiązań indywidualnych z zakresu godzenia edukacji z wychowywaniem i opieką nad dziećmi.

 

Dla pracowników uczelni, doradców z Akademickich Biur Karier, psychologów, trenerów i wszystkich którzy chcieliby w swojej pracy wspierać studiujących rodziców, przygotowaliśmy warsztaty study-life balance.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT