Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

REDESIGN - MULTIFUNKCYJNOŚĆ FORMY- wystawa Instytutu Sztuk Wizualnych UZ na 4 Design Days 2020

12 lutego 2020 r.

 

4.jpg

fot. Anna Owsian-Matyja

 W dniach 6-9 lutego 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach, na tegorocznej edycji targów 4 DESIGN DAYS określanych jako największe w tej części Europy święto architektury, designu i nieruchomości, pracownie projektowe kierunku architektura wnętrz Instytutu Sztuk Wizualnych, Wydziału Artystycznego, Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprezentowały wystawę: REDESIGN - MULTIFUNKCYJNOŚĆ FORMY. 
 


Wystawa jest wynikiem współpracy badawczo-projektowej z biznesem i prezentuje m. in. projekty z wykorzystaniem nietypowych materiałów recyclingu - turbin wiatrowych we współpracy z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Anmet Andrzej Adamcio. Projekty i prototypy zrealizowano w myśl zasady redesignu. Koncepcje poszukują nowej funkcji dla skrzydeł turbin wiatrowych wykonanych z włókna szklanego i żywic. W propozycjach projektowych zainspirowano się organicznym kształtem skrzydła oraz jego gabarytami i konstrukcją.


Na wystawie pojawiły się również projekty multifunkcyjne form użytkowych i parawanów zrealizowanych we współpracy z firmą abiLine. Poprzez łączenie, cięcie filcowych materiałów i modularność, szukając nowych wariantów wizualnych, użytkowych i akustycznych.


Zatem na wystawie zaprezentowano różnorodne propozycje projektowe do wnętrz i przestrzeni plenerowych.

 

W wystawie zaprezentowały swoje projekty, koncepcje projektowe i prototypy mebli, form użytkowych studenci, kadra dydaktyczna i absolwenci Instytutu Sztuk wizualnych:

Weronika Dobrowolska

Natalia Grzywacz

Paula Jarosz

Nina Korczowska

Julia Kraszewska

Joanna Legierska-Dutczak

Anna Owsian-Matyja

Kinga Skupień

Jagoda Topolan

 

Partnerzy biznesowi:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Anmet Andrzej Adamcio, AIRchitecture, abiLine.

 

Kuratorki wystawy: Joanna Legierska-Dutczak, Anna Owsian -Matyja

Projekt aranżacji: Joanna Legierska-Dutczak

Organizacja i koordynacja: Joanna Legierska-Dutczak, Marcin Sobczyk, firma Anmet.


Wystawa pod patronatem i z inicjatywy Dyrektor Instytutu Sztuk Wizualnych UZ, prof. Pauliny Komorowskiej-Birger.

 

Organizacją wystawy zajęła się firma Anmet i Koło Naukowe Studentów Kierunków Projektowych Koło Projektowe Uniwersytetu Zielonogórskiego: Martyna Skoczylas, Kinga Skupień, Jagoda Topolan, Katarzyna Ulanowska, Wiktoria Kowalewska, Wiktoria Kowalewska, Julia Kraszewska, Oliwia Olszewska, Martyna Skoczylas, Valeryia Vabishchevich.

 

4 Design Days 2020 to największe w tej części Europy wydarzenie branżowe architektury, designu i nieruchomości. Nowa edycja to dwa dni dla profesjonalistów i dwa dni otwarte - w sumie 10 tys. gości branżowych, 25 tys. odwiedzających i ponad 300 wystawców. Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego został partnerem instytucjonalnym tego wydarzania. Prezentacja Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego promuje także kształcenie na kierunkach: architektura wnętrz, malarstwo, grafika i sztuki wizualne.

 

5.JPG 7.JPG
1. fot. Joanna Legierska-Dutczak, Anna Owsian -Matyja 2. fot. Joanna Legierska-Dutczak, Anna Owsian -Matyja
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT