Rekrutacja do programu „Młoda redakcja 2017”

FWPN właściwe.jpg

 

 

24 stycznia 2017 r.

 

 

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza studentów do wzięcia udziału w programie „Młoda redakcja 2017”. Poniżej publikujemy zaproszenie Fundacji do aplikowania o staż.

 

 

Jesteś studentem z Polski, Niemiec lub innego kraju? Lubisz pisać, interesują cię tematy polsko-niemieckie i wydarzenia w twoim regionie? Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy redaktora stron internetowych, masz już za sobą pierwsze kroki w zawodzie? Zachęcamy do ubiegania się o staż w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 


Szukamy studentów, nie tylko dziennikarstwa, którzy chcą publikować swoje teksty i opinie, zdjęcia, materiały audio i wideo oraz wspólnie z nami będą tworzyć relacje z interesujących wydarzeń współfinansowanych przez naszą instytucję w całej Polsce. Oferujemy możliwość publikacji na naszych stronach internetowych (dotychczasowe relacje można śledzić na stronie: http://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2014/, http://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2015/ oraz http://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2016/). Gwarantujemy, że każdy znajdzie dla siebie interesujący projekt.

 


W ramach stażu:

 


- odwiedzisz redakcje mediów w Warszawie, spotkasz się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji.
Do tej pory gośćmi programu byli politycy, dziennikarze znani z pierwszych stron gazet, aktywiści, przedstawiciele NGOsów i multiplikatorzy relacji polsko-niemieckich.


- weźmiesz udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowych dziennikarzy.
Dwa dwudniowe warsztaty (w piątki i soboty, ok. lutego – marca 2017) będą się odbywać w siedzibie Fundacji w Warszawie. Warsztaty pozwolą poznać warsztat dziennikarski oraz sprawdzić się w typowo dziennikarskich wyzwaniach.


- wyjedziesz na X Polsko-Niemieckie Dni Mediów do Zielonej Góry w dniach 31 maja – 1 czerwca. Weźmiesz udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów.
Różne zadania podczas konferencji pozwolą poznać kulisy świata dziennikarstwa, ale także podstawy organizacji wydarzeń w wykonaniu FWPN.

 


Jest o co walczyć – na zakończenie programu dla najbardziej zaangażowanych uczestników planujemy trzy miesięczne staże w warszawskich redakcjach mediów. W zeszłym roku uczestnicy otrzymali staże w „POLITYCE”, „Gazecie Wyborczej” oraz Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

 


Redaktorzy otrzymają świadectwo ukończenia stażu. Udział w warsztatach dziennikarskich w Warszawie, X Polsko-Niemieckich Dniach Mediów oraz w wybranych projektach jest nieodpłatny. Fundacja pokrywa koszty dojazdu, noclegów i wyżywienia w czasie warsztatów oraz koszt dojazdu na wizytację 6 projektów przez każdego redaktora w okresie od lutego do sierpnia 2017 roku.

 


Redaktorów wybierze jury złożone z przedstawicieli Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz dziennikarzy. Prosimy o przesyłanie uzupełnionego formularza aplikacyjnego i prób własnej pracy dziennikarskiej (2 teksty do najwyżej 10.000 znaków każdy lub 2 próbki w innym formacie – audio lub video – nieprzekraczające 10 minut/praca, foto – nie więcej niż 10 zdjęć). Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się w lutym 2017 r.

 


Informacje o programie oraz dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie: 
http://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2017/.  FWPN zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych do programu w Warszawie lub poprzez skype.

 


Na zgłoszenia czekamy do dnia  30.01.2017 r. pod  adresem: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl. 

 


Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wspiera realizację ok. 700 polsko-niemieckich projektów rocznie. FWPN wspomaga w szczególności projekty o charakterze edukacyjnym, debaty publiczne, konferencje, współpracę naukową, a także projekty kulturalne. Więcej informacji: www.fwpn.org.pl.

 


Informacje o stażu:


Magdalena Przedmojska
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
tel. 22/338 62 73
e-mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl
Karol Janoś
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
tel. 22/338 62 21
e-mail: karol.janos@fwpn.org.pl .

 

 

Zachęcamy studentów UZ do wzięcia udziału w tym programie. Naprawdę warto.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT