Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rektor UZ, prof. Wojciech Strzyżewski przyjął trzecią, przypominającą dawkę szczepionki.

22 listopada 2021 r.

 

 


 

DSC_0590.JPG

Rektor UZ przyjmuje III dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień na UZ; fot. M. Gulba

Parlament Studentów RP oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów prowadzi ogólnopolską akcję informacyjną o szczepionkach i szczepieniu angażując do współpracy samorządy studenckie z prawie wszystkich polskich uczelni. Do akcji włączył się również Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W dniach od 16 do 22 listopada br. również na UZ prowadzony był Ogólnopolski tydzień informacji o szczepionkach.

Podczas całego  tygodnia w uczelnianych i studenckich mediach społecznościowych zamieszczane były materiały, z których można było dowiedzieć się m.in.:

-         co zawiera i czego nie zawiera szczepionka;

-         jaka jest skuteczność szczepień;

-         czym jest NOP i jak sobie z nim radzić.


Do akcji promującej szczepienie się przeciw Covid-19 włączyli się rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski oraz Kanclerz UZ - Katarzyna Łasińska. Na zakończenie Ogólnopolskiego tygodnia informacji o szczepionkach – Rektor i Pani Kancerz przyjęli trzecią, przypominającą dawkę szczepionki w Mobilnym Punkcie Szczepień, który znajduje się w Kampusie A przy ul. prof. Z. Szafrana 4A (przy siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ).

Przypominamy, iż punkt ten czynny jest codzienie od gdz. 15.00 do 18.00. Aby  zaszczepić się pierwszą, drugą czy trzecią dawką, nie trzeba się wcześniej rejestrować. Trzecią dawkę można przyjąć po upływie 6 m-cy od poprzednego szczepienia. Punkt dysponuje szczepionkami Pfizer i Johnson&Johnson.

 

 

Zachęcamy całą społeczność akademicką do szczepienia się przeciw Covid-19.

 

 

 

DSC_0563.JPG DSC_0577.JPG DSC_0583.JPG DSC_0592.JPG

Na zdjęciach: Kanclerz UZ - Katarzyna Łasińska i Rekotr UZ - prof. Wojciech Strzyżewski; fot. M.Gulba

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT