Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rosyjska rewizyta

swiss krono).jpg

Podczas wizyty w Swiss Krono w Żarach.

7 marca 2017 r.

 

 

Niedawno na tej stronie zamieszczaliśmy relację studentek II i III roku komunikacji biznesowej w języku rosyjskim z ich wizyty w zaśnieżonym Sankt Petersburgu http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?studentki-uz-w-zimowym-sankt-petersburgu.

 

 

Od ubiegłego poniedziałku (27 lutego) do piątku (10 marca) Zakład Filologii Wschodniosłowiańskiej, Instytut Neofilologii, Wydział Humanistyczny UZ gości w ramach wymiany międzyuczelnianej  studentów z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. A.I. Herzena z Sankt Petersburga w Rosji. Oto relacja Agnieszki Łazar.

 

 

Głównym celem przyjazdu Rosjan do nas jest zdobycie przez studentów kierunku „język rosyjski dla obcokrajowców” praktyki pedagogicznej w zakresie nauczania języka rosyjskiego jako obcego. Program ich pobytu składa się z części dydaktycznej oraz  kulturalnej. Organizatorzy wizyty przewidzieli nie tylko prowadzenie i hospitowanie zajęć na UZ, ale także: zwiedzanie Zielonej Góry wraz z Palmiarnią, Muzeum Ziemi Lubuskiej i Galerią BWA oraz Centrum Nauki Keplera czyli Centrum Przyrodnicze  i Planetarium Wenus. Wycieczkę do zakładu Swiss Krono Żary i zwiedzanie miasta zaliczamy  do udanych.

 

 

 

Wrocław.jpeg

Nad Odrą podczas wycieczki we Wrocławiu. Fot. Archiwum prywatne Agnieszki Łazar.

Za nami dzień spędzony we Wrocławiu. Czeka nas jeszcze zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Ochli połączone z udziałem w warsztatach artystycznych z tradycyjnego malowania jaj wielkanocnych. Udział w wielu spotkaniach kulturalnych i integracyjnych. Takich jak: koncert jazzowy w „Winiarni Bachus”, koncert symfoniczny w Filharmonii Zielonogórskiej, seans filmowy w Cinema City, Russian Tandem w „Szaszłyk-House”, pływalnia w CRS Zielona Góra i in.)

 


Studenci filologii rosyjskiej i komunikacji biznesowej w języku rosyjskim towarzyszą gościom nie tylko w trakcie zajęć, ale także we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach, pełniąc rolę tłumaczy, przewodników czy też nawet nauczycieli podczas prowadzenia lekcji języka polskiego.

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT