Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży

konkurs literacki 1.jpg

Nagrody wręczała kanclerz UZ Katarzyna Łasińska.

21 czerwca 2016 r.

 

Wczoraj, to jest   20 czerwca br.,  podczas uroczystej gali, został rozstrzygnięty konkurs o nazwie „Strach, który nie straszy. Lubuski konkurs literacki na najlepsze opowiadanie z elementami grozy”. Organizatorem konkursu była Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, a partnerem wydarzenia została Biblioteka Uniwersytecka.

 

 

Konkurs odbył się pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, Kanclerz UZ Katarzyny Łasińskiej oraz dziekana Wydziału Humanistycznego dr hab. Sławomira Kufla, prof. UZ.

 


Zaproszenie do konkursu otrzymali uczniowie lubuskich szkół, podzieleni na trzy grupy wiekowe. Dla każdej z nich obowiązywało inne hasło przewodnie. Uczniowie szkół podstawowych  swoje opowiadania pisali o  „Strachach na lachy”. Autorką najlepszego z ich okazała się Karolina Olesiak  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Świebodzinie, drugie miejsce zajęła Anna Drapała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, a trzecie Weronika Gierulska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

 

Gimnazjaliści pisali o „Strachu, który nie straszy”. W tej grupie wiekowej zwyciężył Szymon Czaykowski z Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku. Na podium stanęli również Maciej Dawrzuk i Eliza Niedziela, oboje z Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie.

 

 

pełna widownia.jpg

Podczas rozstrzygnięcia konkursu widownia była pełna.

„Strach, którego nie widać” to temat przewodni opowiadań, które tworzyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W tej grupie wiekowej bezkonkurencyjna okazała się Paulina Walas  z LO 1 BLO w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli. Drugie miejsce zajęła Szymona Hojka z V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, a trzecie Paweł Maciejewski z Liceum Ogólnokształcącego im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu.

 


Łącznie w konkursie we wszystkich grupach wiekowych wzięło udział 456 uczniów z Lubuskiego. Wczoraj na rozstrzygnięciu stawiło się ich blisko dwustu. Przed ogłoszeniem wyników konkursu odbyły się warsztaty dla uczniów i wykłady dla nauczycieli, a po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na piknik.

 

 

Fot. Kazimierz Adamczewski

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT