Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rozstrzygnięcie XLIV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

26 kwietnia 2022 r. 

filia Olimpiada wł..jpg

Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie. Fot. Kazimierz Adamczewski,

 

W dniach 21 – 23 kwietnia br. w filii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie  odbyła się XLIV  Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Dwa pierwsze dni zmagań uczniów to etap międzyszkolny. Wzięło w nim udział 70 uczniów z 24 szkół kształcących w zawodzie technik geodeta. W sobotę odbył się etap centralny Olimpiady. Do niego zakwalifikowało się 20 uczniów, z których 13 rywalizowało w finale. 


 

Głównym organizatorem Olimpiady było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. Po raz pierwszy współorganizatorem Olimpiady był Uniwersytet Zielonogórski oraz miasto Zielona Góra.
 


 

 
Jury pod przewodnictwem prof. Marii Mrówczyńskiej – prorektor ds. współpracy z gospodarką UZ zdecydowało, że w klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się następujące trzyosobowe zespoły:

 

  • Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy – I miejsce;
     
  • Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie – II miejsce; 
     
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze –  III miejsce.

 

 

uczestnicy Olimpiady.jpg

Uczestnicy Olimpiady wraz ze swymi nauczycielami oraz jurorami konkursu. Fot. Kazimierz Adamczewski.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej na podium znaleźli się:

 

Bożena Kłos z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie – I miejsce;Maria Duks z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy – II miejsce;Hubert Nowak z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy Górze –  III miejsce.
 


Ewa Rawa – Lubuska Kurator Oświaty przyznała swoją nagrodę uczniowi z województwa lubuskiego, który podczas Olimpiady osiągnął najlepszy wynik. Okazał się nim Grzegorz Dziedzic z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. 

Poniżej publikujemy fotorelację z przebiegu XLIV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Fot. Kazimierz Adamczewski.

Olimpiadę czas zacząć.jpg podczas finału Olimpiady.jpg Fot_6105r Olimpiada.jpg
Olimpiadę czas zacząć. Podczas finału Olimpiady. Stoją od lewej: dr inż. Maria Gadomska, przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady, Bożena Kłos PSBiG Lublin, dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ, prorektor ds. współpracy z gospodarką UZ, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, rektor UZ.
Fot_6110r Olimpiada.jpg Fot_6115r Olimpiada.jpg Fot_6135r Olimpiada.jpg
Stoją od lewej: dr inż. Maria Gadomska, Maria Duks – ZSB Bydgoszcz, dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ, Ewa Rawa, Lubuska Kurator Oświaty. Stoją od lewej: dr inż. Maria Gadomska, Hubert Nowak – ZSB Bydgoszcz, dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ, dr Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta Zielona Góra. Od lewej: Ewa Rawa, Grzegorz Dziedzic –CKZiU Zielona Góra, dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ, dr inż. Maria Gadomska.
Fot_6154r Olimpiada.jpg Fot_6159r Olimpiada.jpg Fot_6164r Olimpiada.jpg
I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. II miejsce - Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie. III miejsce - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze.
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT