Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rusza konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce: INTERSTUDENT 2015

9 listopada 2015 r.

 

 

konkurs.jpg

Do 7 grudnia można zgłaszać kandydatów do 6. edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Organizatorzy chcą nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland".

 

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 46 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs INTERSTUDENT. Kapituła i internauci wybierają najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku polskim i językach obcych.

 

Poszukiwane są osoby, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

 

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

 

Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wynika też, że zwycięzcy konkursu są znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje Uczelni znakomitą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 grudnia 2015 r.

 

 

ANKIETA KONKURSOWA::

 

 

 

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 21 stycznia 2016 r., podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" organizowanej w Gdańsku we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Miastem Gdańsk.

 

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia,
Przewodniczącego KRASP.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich edycji konkursu.

 

Więcej na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent

 

 

Partnerzy konkursu:
 

logo_krasp.jpg nowe-logo-krd.png indeks.png

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Wdowińska a.wdowinska@perspektywy.pl
Magdalena Chróstna m.chrostna@perspektywy.pl
Julia Łysik j.lysik@perspektywy.pl

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT