Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ruszyła przebudowa nieczynnej stołówki na Kampusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego

8 sierpnia 2018 r.

 

IMG_20180323_102148-780x405.jpg

Fot. Aleksandra Pieruszewska

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do przebudowy dawnej stołówki akademickiej. Budynek przy ulicy prof. Szafrana 9 stanie się siedzibą Instytutu Inżynierii Elektrycznej. Uczelnia przekazała już wykonawcy plac budowy. Ten niebawem wygrodzi teren i rozpocznie roboty.

 

Podpisaliśmy umowę 1 sierpnia. Wykonawca zaczyna organizować sobie zaplecze, wkrótce wygrodzi teren przekazany wraz z obiektem i rozpocznie roboty. W tym roku jest planowany dach, przebudowa wewnątrz i wykonanie przyłączy. W przyszłym – prace wykończeniowe. Umowa jest zawarta na 12 miesięcy, więc w przyszłym roku o tej porze będziemy już odbierać budynek i powoli przekazywać go użytkownikowi – mówi Małgorzata Stuce, kierownik Działu Inwestycji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Budynek Instytutu Inżynierii Elektrycznej będzie więc gotowy przed rokiem akademickim 2019/2020. Wewnątrz odnowionego obiektu mają się znaleźć pomieszczenia naukowo-badawcze oraz laboratoria dla pracowników i studentów. Jednocześnie w trakcie przebudowy powstanie nowy dojazd do budynku. Z tego powodu usunięty będzie szlaban niedaleko siedziby Wydziału Informatyki, zniknie również część miejsc parkingowych.

 

Adaptacją dawnej stołówki na potrzeby obecnych i przyszłych inżynierów zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowlane Da Sa z Zielonej Góry. Remont budynku dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

                                   Źródło: wzielonej.pl

 

W związku z rozpoczęciem przebudowy budynku C-4  na Kampusie A  czyli byłej stołówki przy ul. Szafrana 9, zamknięty został dla ruchu kołowego ciąg pieszo–jezdny zlokalizowany przy budynku.

 

Na poniższej mapce oznaczono wyłączony z ruchu obszar będący w chwili obecnej placem budowy.

 

 

 

 

 

Stołówka.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT