Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

„Siła i piękno są darem młodości” – wystawa fotograficzna.

wystawa Karolina.JPG

Fot. Karina Bogucka

14 maja 2018 r.

 

 

Koło Naukowe Rusycystów serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć autorstwa Kariny Boguckiej, studentki I roku komunikacji biznesowej w języku rosyjskim, zatytułowaną „Siła i piękno są darem młodości”. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek, to jest 17 maja br. w godz. 8.00-15.00 w Collegium Neofilologii (budynek A-20, al. Wojska Polskiego 71a.

 


Henri Cartier-Bresson, jeden z najwybitniejszych francuskich fotoreporterów XX w. powiedział: „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”

 

 

Karina Bogucka, autorka wystawy: „Gdy miałam 15 lat, moja koleżanka zrobiła mi pierwszą w życiu sesję zdjęciową. Bardzo byłam tym faktem zafascynowana i pragnęłam coraz to więcej. W pewnym momencie chciałam stanąć po tej drugiej stronie aparatu, aby zobaczyć „jak to jest”. Ten właśnie moment zapoczątkował moją przygodę z fotografowaniem. Od tamtej chwili, nie chciałam już tylko pozować, ale też być fotografem. Uwieczniać ludzi i otaczającą mnie przepiękną przyrodę.


Fotografowanie stało się moją pasją, jest to mój świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, poznawanie nowych ludzi i obcowanie sam na sam z naturą. Uwielbiam fotografię za to, że dzięki niej dostrzegłam więcej. Fotografia rozwinęła moją wyobraźnię i zmieniła mój sposób myślenia. To moje hobby, w którym pragnę coraz głębiej się zanurzać".  

 

 

Swoje odczucia autorka zdjęć przekazuje również za pomocą wierszy:

 

Czymże jest młoda kobieta ..


To kwiat, który w przedwiośniu zaczyna się rodzić,


To promyk, który w momencie grozy przybywa


To nadzieja zmieniająca oblicze ziemi


To gwiazda świecąca najjaśniej zza czarnego nieba.

 

 

Zapraszamy na wystawę.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT