Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Skrzydła turbiny wiatrowej jako stojak dla rowerów

3 marca 2022 r.

Dzisiaj na Uniwersytecie Zielonogórskim w Galerii Rektorat im. Zenona Polusa odbyło się wręczenie nagród w konkursie pt. „Projekt małej formy architektonicznej z elementów skrzydeł turbin wiatrowych” w ramach współpracy Instytutu Sztuk Wizualnych UZ z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Anmet ze Szprotawy (powiat żagański, województwo lubuskie). 
 

W spotkaniu udział wzięli: dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ, prorektor ds. współpracy z gospodarką, prof. Paulina Komorowska- Birger, dyrektor Instytutu Sztuk Wizualnych UZ, dr Anna Owsian z Pracowni Projektowania Mebla i Wnętrz ISW, dr hab. Radosław Czarkowski, prof. UZ z Pracowni Rysunku i Intermediów III, Andrzej Adamcio  i Anna Wilczyńska z firmy Anmet oraz studentki: Weronika Paśnik, Nina StrzeleckaEwa Kulewicz.

 
Konkurs był organizowany w ramach pracy semestralnej obowiązującej wszystkich żaków II i III roku studiujących architekturę wnętrz. Prace nad projektami trwały cały semestr. Zostały wyłonione trzy najlepsze prace. 

 

„Jest to już druga edycja konkursu. Firma Anmet jest bardzo zadowolona ze współpracy z Instytutem. Prace są na wysokim poziomie, zostaną wdrożone do produkcji i będą brały udział w targach ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Wyróżniamy się na tle innych uczelni” – dodała dr Anna Owsian.
 
 
Komisja konkursowa w składzie przedstawicieli firmy zewnętrznej Anmet - Andrzej Adamcio, Anna Wilczyńska oraz wykładowców ISW- prof. Radosław Czarkowski, dr Marek Lalko, wyróżniła:
 
I miejsce: Weronika Paśnik, studentka II roku AW,
 
II miejsce: Nina Strzelecka, studentka II roku AW,
 
III miejsce: Ewa Kulewicz, studentka III roku AW.
 
 
 Serdecznie gratulujemy zdobytych wyróżnień.

 

I_miejsce_Weronika_Pasnik_projekt_stojaka_na_rowery_II AW.jpg Rektorat wszyscy.jpg
Projekt pracy, która zdobyła I miejsce. Uczestnicy spotkania. Fot. Kazimierz Adamczewski.
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT