Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Spotkanie wigilijne dla studentów Erasmus+

16 grudnia 2022 r.

 

spotkanie wigilijne Erasmus+ photo DWZ 4.jpg

Spotkanie wigilijne dla studentów Erasmus+; fot. organizatora

W czwartek, 15 grudnia br. w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego, na zaproszenie Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. inż. Marcina Mrugalskiego, prof. UZ, odbyło się uroczyste wigilijne spotkanie dla studentów przebywających na Uniwersytecie Zielonogórskim w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy wymiany międzynarodowej mogli wówczas podzielić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z dotychczasowego pobytu w Zielonej Górze. Była to również okazja do rozmów na temat polskich tradycji świątecznych, a także bożonarodzeniowych zwyczajów z różnych stron świata. Goście mogli również skosztować tradycyjnych polskich przysmaków wigilijnych.  


Dzięki programowi Erasmus+ na Uniwersytecie Zielonogórskim przebywa obecnie ponad 50 studentów oraz praktykantów z Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Grecji, Bośni i Hercegowiny, Francji, a także Portugalii. Erasmus+ to najważniejszy program UE w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Od 35 lat wspiera uczniów, studentów i wykładowców w prowadzeniu międzynarodowych projektów, umożliwiając również wyjazdy na studia lub praktyki zagraniczne.


Wszystkim uczestnikom spotkania życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz niezapomnianych chwil w Zielonej Górze.

 

 

Erasmus+ wigilia photo DWZ (2).JPG Spotkanie wigilijne Erasmus+ photo DWZ 3.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT