Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Spotkanie z autorami książki WINIARSKA I BACHICZNA TRADYCJA ZIELONEJ GÓRY w Muzeum Ziemi Lubuskiej

 

9 września 2019 r.

premiera plakat a3.jpg

 

Instytut Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej zapraszają na spotkanie z autorami książki WINIARSKA I BACHICZNA TRADYCJA ZIELONEJ GÓRY. Studia i szkice społeczno-kulturowe.


Odbędzie się ono w czwartek, 12 września br., o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej przy al. Niepodległości 15.

 

Jest to pierwsze interdyscyplinarne opracowanie tematyki winiarskiej i bachicznej oparte na wiedzy szeroko pojętych nauk społecznych: antropologii kulturowej, socjologii i kulturoznawstwa, co stanowi o unikalnym charakterze książki. Autorami są pracownicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego: socjologowie, antropolodzy kulturowi i kulturoznawcy. Zapraszamy osoby zainteresowane dziejami winiarstwa i winogrodnictwa, z uwzględnieniem narosłych wokół nich wartości i warstwy symbolicznej oraz wszystkich chcących lepiej zrozumieć winiarski fenomen Zielonej Góry.


Spotkanie poprowadzi prof. zw. dr hab. Małgorzata Mikołajczak z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT