Srebro dla drużyny UZ w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w boccia!

6 października 2020 r.

 

Boccia 1.jpg

fot. organizatora, Drużyna KU AZS UZ, od lewej Sebastian Jagodziński, Katarzyna Walczak, Marta Dalecka - trener, Marcin Kuszczak, Marlena Pogorzelczyk;

Piąte Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccia dobiegły końca. W pierwszy weekend października do Zielonej Góry przyjechali studenci z niepełnosprawnościami, walcząc o medale w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.


W tegorocznych zmaganiach udział wzięli żacy z ośmiu województw, reprezentując uczelnie wyższe: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Zielonogórski.


W sobotę, 3 października poznaliśmy drużynowych mistrzów tegorocznych rozgrywek. Spośród 13 ekip najlepszy okazał się skład Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy: Mikołaj Piekut, Bartosz Wojtinek i Karol Ratusiński. Na drugim stopniu podium uplasowała się reprezentacja gospodarzy z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a trzecie miejsce wywalczył poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.


Podium IMP AZS w Boccia – klasyfikacja drużynowa:

1. Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
2. Uniwersytet Zielonogórski
3. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań


Dzień później wystartowały rozgrywki indywidualne, rozgrywane w systemie „brazylijskim”. Po czterech rozegranych pojedynkach, w finale najlepszy okazał się Karol Ratusiński z WSG Bydgoszcz, pokonując zawodniczkę z Zielonej Góry. Brązowy medal wywalczył Miłosz Dziadosz z Politechniki Wrocławskiej.


Podium IMP AZS w Boccia – klasyfikacja indywidualna:

1. Karol Ratusiński – Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
2. Katarzyna Walczak – Uniwersytet Zielonogórski
3. Miłosz Dziadosz – Politechnika Wrocławska


Już w najbliższy weekend, kilkudziesięciu zawodników z całej Polski spotka się w Częstochowie. Akademicy z niepełnosprawnościami powalczą o miano najlepszych w bowlingu i bilardzie.
 

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Zielonogórski oraz Klub Uczelniany AZS UZ.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT