Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Srebro dla UZ na AMP w unihokeju!

17 czerwca 2021 r.

 

amp unihokej grupowe.jpg

Reprezentacja unihokeja Uniwersytetu Zielonogórskiego, fot. AZS UZ

Za nami kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski. W dniach 14-16 czerwca Reprezentacja unihokeja Uniwersytetu Zielonogórskiego rozgrywała zawody w Warszawie. Na samym początku zawodów, czyli 14 czerwca, nasza drużyna rywalizowała o wyjście z grupy.


W grupie D znalazły się: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Gdańska. Z grupy tej udało się wyjść z 2 miejsca. Drugiego dnia spotkaliśmy się w grupie X z AWF Poznań oraz WAT. W grupie tej ponownie udało się zająć 2 miejsce, a to oznaczało walkę o miejsca 5-8. Jeszcze tego samego dnia odbyło się spotkanie z Uniwersytetem Warszawskim. Zwycięzca walczyłby o 5 miejsce, a przegrany o 7. Niestety trzeba było uznać wyższość przeciwników. Ostatniego dnia, czyli 16 czerwca rozegrany został mecz o 7 miejsce z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.


W generalnej klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju na 22 drużyny biorące udział, nasza Reprezentacja w klasyfikacji Uniwersytetów zajęła 2 miejsce, co oznacza srebrny medal! 


Gratulacje dla naszej drużyny w składzie: Tobiasz Bartyzel, Agata Gorockiewicz, Monika Krieger, Marcin Kucia, Tomasz Liberek, Rafał Werstler, Filip Wierzejewski!

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT