Srebro i brąz dla szczypiornistów z Uniwersytetu Zielonogórskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej

 

4 czerwva 2018 r.

 

 

Szczypirniści.jpg

Fot. Facebook KU AZS UZ Od lewej: Łukasz Jacykowaki, Marek Kwiatkowski, Robert Góral, Bartek Więdłocha, Hubert Kuliński, Piotr Gadaj, Daniel Mieszkian, Maciej Hady, Ireneusz Łuczak. Rząd na dole: Michał Pawlisz, Kuba Pawlicki, Adam Szarłowicz, Jędrzej Zieniewicz, Kacper Łukaczyn, Maciej Pohl — fantastycznie w: Okrąglak Opole.

Piłkarze ręczni Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobyli brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, które zakończyły się w niedzielę w Opolu. W kategorii Uniwersytetów zajęliśmy II miejsce !!! To wspaniałe zakończenie sezonu dla naszej reprezentacji. Gratulujemy!

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a imprezę wsparły także m.in. Urząd Miasta Opola i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

 

 

Wyniki AMP w piłce ręcznej mężczyzn

Półfinały

ALK Warszawa – UZ Zielona Góra 25:21

URz Rzeszów – AGH Kraków 33:11

O 11. miejsce: PO Opole – UMCS Lublin 25:23

O 9. miejsce: AWF Wrocław – PL Lublin 31:17

O 7. miejsce: PWr Wrocław – SGH Warszawa 23:15

O 5. miejsce: PWSZ Tarnów – PŚ Kielce 21:17

O 3. miejsce: UZ Zielona Góra – AGH Kraków 29:20

Finał: URz Rzeszów – ALK Warszawa 40:32

 

 

 

 

 

Końcowa klasyfikacja

1. Uniwersytet Rzeszowski

2. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

3. Uniwersytet Zielonogórski

4. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

5. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

6. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

7. Politechnika Wrocławska

8. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

9. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

10. Politechnika Lubelska

11. Politechnika Opolska

12. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

13-16. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska

 

 

Wyniki AMP w piłce ręcznej kobiet

Półfinały

PŁ Łódź – AWF Warszawa 12:10

UMCS Lublin – AWF Katowice 22:19

Mecz o 11. miejsce: URz Rzeszów – PŚ Gliwice 15:15 karne 5:4

Mecz o 9. miejsce: PG Gdańsk – AGH Kraków 17:16

Mecz o 7. miejsce: UŚ Katowice – UW Warszawa 24:18

Mecz o 5. miejsce: ALK Warszawa – AWF Wrocław 26:20

Mecz o 3. miejsce: AWF Katowice – AWF Warszawa 24:22

Finał: UMCS Lublin – PŁ Łódź 18:15

Końcowa klasyfikacja

1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

2. Politechnika Łódzka

3. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

4. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

5. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

6. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

7. Uniwersytet Śląski w Katowicach

8. Uniwersytet Warszawski

9. Politechnika Gdańska

10. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

11. Uniwersytet Rzeszowski

12. Politechnika Śląska w Gliwicach

13-16. Politechnika Opolska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Adama Mickiewicza w  Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT