Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Strzelcy z UZ wciąż w czołówce

8 listopada 2022 r.

 

PPN-MIX--2.jpg

Zwycięzcy konkurencji pistolet pneumatyczny MIX; fot. PZSS

W dniach 3-6 listopada br. odbyły się Zawody Kwalifikacyjne "Memoriał Leopolda Kałuży". Zawody rozgrywane na obiektach WKS Śląsk Wrocław były sprawdzianem dla zawodników kadry narodowej oraz kadr klubowych w rozpoczynającym się sezonie pneumatycznym.


W zawodach nie mogło zabraknąć studentów i absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zawody stały na wysokim poziomie, tym bardziej miło nam zakomunikować, że po raz kolejny nasz strzelecki Duecik-UZecik wygrał rywalizację w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX.

Na najwyższym stopniu podium stanęli tym razem  Maja Jarosińska - studentka II roku kierunku biotechnologii oraz Jakub Rosa - student I roku wychowania fizycznego, oboje studiują na  Wydziale Nauk Biologicznych. Jak możemy zauważyć, zaszła pewna zmiana, w stosunku do miesiąc wcześniej rozgrywanych Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. W Duciku-UZeciku zamiast Grzegorza Długosza - studenta III roku bezpieczeństwa narodowego, wystąpił Jakub Rosa, który od tego roku akademickiego jest studentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nasi zawodnicy pokonali całą stawkę pozostałych zawodników i z pierwszego miejsca zameldowali się w meczu o złoty medal. Rywalizowali z zespołem mieszanym: Natalią Król (WKS ŚLĄSK Wrocław) oraz Jakubem Czekajem (WAWEL Kraków). W tym meczu również nie dali się pokonać i z wynikiem 16:8 wygrali rywalizację.

Po rywalizacji w duetach, odbyły się zawody indywidualne, każdy z zawodników startował dwa razy w trakcie kolejnych dni.

Nasi studenci zaprezentowali się bardzo dobrze i zajmowali miejsca w pierwszych dziesiątkach rankingów swoich konkurencji.

 

 • Maja Jarosińska - II miejsce w finale konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorek w trakcie pierwszego strzelania oraz III miejsce w tej samej konkurencji w drugim starcie (2. start bez rozgrywania finałów);
   
 • Karolina Pawlak - absolwentka UZ - 10. miejsce w pierwszym starcie w konkurencji Karabin penumatyczny 60 strzałów seniorek i 6. m-sce w drugim starcie w tej samej konkurencji;
   
 • Grzegorz Długosz - 7. m-sce w finale konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorów (1. start) i II m-sce w tej samej konkurencji (2. start);
   
 • Jakub Rosa - 9. m-sce w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strzałów seniorów (1. start) i 8. m-sce w drugim starcie w tej samej konkurencji
   
 • Rafał Ratajczak - 6. m-sce w konkurencji Karabin pneumatyczny 60 strzałów seniorów w pierwszym starcie.
 • Hubert Kaczmarek - student I roku kierunku mechanika i budowa maszyn - 11. m-sce (1. start) w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorów i II miejsce w drugim starcie w tej samej konkurencji.


Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za następne starty. Najbliższe zawody odbędą się pod koniec listopada w Białymstoku - Polish Kaliber Open 2022, na które przyjeżdżają światowej klasy zawodnicy łącznie z mistrzami świata i olimpijczykami.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT