Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci AZM UZ na „Internationaler Brückenbau Wettbewerb 2015”

26 listopada 2015 r.

 

walega 1.jpg

 

W dniach 19–20 listopada 2015 r. studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego – członkowie Akademickiego Związku Motorowego wraz z opiekunem koła - Zdzisławem Wałęgą, gościli w Brandenburgische Technische Uniwersität (BTU) Cottbus–Senftenberg (Niemcy). Wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Internationaler Brückenbau Wettbewerb 2015”, II Międzynarodowych Dniach Inżynierii oraz warsztatach poświęconych realizowanemu przez AZM, wspólnie z kolegami z Niemiec, projektowi „Eco Shell maraton Londyn 2017”.


W konkursie, organizowanym przez BTU oraz Shanghai Second Polytechnic University (Chiny) rywalizowały 43 zespoły z: Polski, Niemiec, Czech oraz Chin, prezentując zaprojektowane i wykonane przez siebie mosty. Każdy z zespołów miał do dyspozycji 250 patyczków do lodów, 20 metrów sznurka oraz klej do drewna. Mosty należało zaprojektować w określonych przedziałach wymiarowych tak, aby wytrzymały jak największe obciążenie przyłożone w określonym punkcie, jednocześnie ograniczając do minimum wagę konstrukcji. Oceniany był wygląd, masa oraz nośność mostu.


Konstrukcje naszych studentów, reprezentujących Uniwersytet Zielonogórski w tej imprezie po raz pierwszy, weszły do ścisłego finału i zajęły 6 i 7 miejsce – najlepsze spośród zespołów z Polski.


Relację z II Międzynarodowych Dni Inżynierii oraz warsztatów „Eco Shell maraton Londyn 2017” przedstawimy w Miesięczniku Społeczności Akademickiej „Uniwersytet Zielonogórski”.


Wyjazd członków AZM możliwy był dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Klub Radnych Zielona Razem.

 

 

walega 2.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT