Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ – Maja Jarosińska i Grzegorz Długosz mistrzami Polski w strzelectwie sportowym!

4 października 2022 r.

Mistrzowie Polski - Maja Jarosińska i Grzegorz Długosz. Fot. PZSS

Mistrzowie Polski - Maja Jarosińska i Grzegorz Długosz. Fot. PZSS

Podczas rozgrywanych w dniach 27 września - 2 października 2022 r., we Wrocławiu, Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym, dwoje studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego: Maja Jarosińska - studentka II roku na kierunku biotechnologia (jednocześnie członkini Narodowej Reprezentacji Akademickiej)  i Grzegorz Długosz - student III roku na kierunku bezpieczeństwo narodowe, zajęło I miejsce w konkurencji Pistolet Pneumatyczny MIX, zdobywając tym samym tytuły Mistrzów Polski.Konkurencja Pistolet Pneumatyczny MIX polega na strzelaniu do tarczy w duetach mieszanych. Każda z osób oddaje 20 strzałów na dystansie 10 m., a ich wyniki są sumowane. Dwie najwyżej notowane w rankingu pary przechodzą do finału. Polega on na tym, że każda osoba strzela raz do swojej tarczy, wynik jest sumowany z drugą osobą z duetu i łączny rezultat jest porównywany z wynikiem drugiej pary. Para z wyższym wynikiem otrzymuje 2 pkt., przy remisie każda para otrzymuje 1pkt. Finał trwa dopóki któraś z par nie uzbiera 16 pkt.


Uniwersytecki duet, który jest jednocześnie zespołem reprezentującym klub GWARDIA Zielona Góra, w finale zmierzył się ze strzeleckim małżeństwem,  Joanną i Tomaszem Wawrzonowskimi reprezentującymi klub FLOTA Gdynia. Na 3. miejscu uplasowały się zespoły ŚLĄSKA Wrocław oraz zespół ZAWISZY Bydgoszcz (przyznawane są 2. brązowe medale).

 

Finał był bardzo wyrównany i pasjonujący. Do ostatniego strzału zespoły zmieniały się na prowadzeniu. Przy stanie 14:14 zespół z Zielonej Góry wykazał się jednak większym opanowaniem i strzelając 2 razy w sam środek tarczy odniósł sukces nad bardziej faworyzowanym i doświadczonym małżeńskim duetem z Gdyni.


Nie był to jedyny sukces strzelców z Zielonej Góry, wśród których są również i absolwenci UZ. Grzegorz Długosz stanął jeszcze na 2 stopniu podium w konkurencji Pistolet Pneumatyczny, a Maja, wraz z koleżankami, zdobyły tytuł Wicemistrzyń Polski również w tej samej konkurencji. 

 

Absolwentka UZ Karolina Pawlak, była studentka UZ Sylwia Bogacka oraz Natalia Kochańska zdobyły zespołowo tytuł mistrzyń Polski w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów.


Serdecznie gratulujemy zdobytych medali!


Fot. Krzysztof Jarosiński, PZSS

tabela z wynikami.jpg podium.jpg k.pawlak-s.bogacka-n.kochanska-1.jpg
Wyniki zwycięskiej pary Podczas dekoracji Stoją od lewej: K. Pawlak, S. Bogacka, N. Kochańska
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT