Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ wytańczyli wicemistrzostwo w Akademickich Mistrzostwach Polski

17 października 2022 r.

 

fot. K. Doszczak.jpg

Wizyta tancerzy u JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego; od lewej. prof. Wojciech Strzyżewski- rektor UZ, Kamila Szałęga, Sebastian Wojtania; fot. K. Doszczak

Zawsze bardzo cieszymy się z sukcesów naszych studentów i absolwentów! Tym razem jest to sukces w tańcu towarzyskim. Miło nam poinformować, że Kamila Szałęga, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku logistyka oraz Sebastian Wojtania, absolwent kierunku prawo Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobyli wicemistrzostwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w kategorii: Dorośli, styl standardowy. Mistrzostwa odbyły się 18 września 2022 r. w Elblągu. Razem tańczą od 4 lat, ale taniec towarzyszy im od najmłodszych lat.


Jest to ogromna satysfakcja i tak jak w każdym zawodzie, jeżeli w coś naprawdę wierzysz to, jak najbardziej możesz z tym wiązać przyszłość. Najważniejsze jest to, żeby kochać to, co się robi - podsumował Sebastian Wojtania.


Najbardziej lubią tańczyć w stylu standardowym, a więc walc angielski, walc wiedeński, tango i quickstep. W najbliższym czasie będzie można ich zobaczyć w Pruszkowie, gdzie zatańczą w Mistrzostwach Polski w klasie A w stylu latynoamerykańskim i w stylu standardowym w Ogólnopolskim Turnieju Open.

 

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT