Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci z Białorusi uczestnikami Letniej Szkoły na UZ

19 lipca 2019 r.

 

    W dniach 14-20 lipca 2019 roku gościmy w Zielonej Górze 12-osobową delegację z Republiki Białoruś. Przyjazd związany jest z realizacją programu bilateralnej wymiany pracowników i studentów między Uniwersytetem Zielonogórskim a Państwowym Uniwersytetem im. Skoriny w Homlu oraz współpracą między województwem lubuskim i regionem homelskim. Studenci i pracownicy uczestniczą w „Szkole Letniej”, której celem jest integracja obu środowisk akademickich w obszarach  edukacji, kultury i nauki.  Dziś w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego studenci spotkali się z prorektorem ds. studenckich UZ – prof. Wojciechem Strzyżewskim.  

 

 

_DSC0486.JPG _DSC0510.JPG _DSC0513.JPG NEF (1).JPG
1. Sala Senatu UZ, spotkanie uczestników Letniej Szkoły z prof. Wojciechem Strzyżewskim, prorektorem ds. studenckich UZ; 2. Sala Senatu UZ, spotkanie uczestników Letniej Szkoły; 3. Sala Senatu UZ, spotkanie uczestników Letniej Szkoły; 4. prof. Ryszard Asienkiewicz na spotkaniu Letniej Szkoły w Sali Senatu UZ;

 

W programie Szkoły zaplanowano m.in. poznanie historii, zabytków, obiektów kultury, nauki, sporu i rekreacji oraz administracji Zielonej Góry i okolic, spotkania z pracownikami i studentami naszej uczelni. Studenci uczestniczyli także w lekcji języka polskiego w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Humanistycznym UZ,  poznali obiekty  uczelniane, w tym Biblioteke Uniwersytecką. Odbyli wycieczkę do Żagania, podczas której zwiedzili Pałac Książęcy i Muzeum Obozów Jenieckich. Ponadto aktywnie uczestniczyli w zajęciach w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie oraz w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Poznali także Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczego, a także Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze.

 

 

foto 1.jpg foto 3.jpg foto 2.jpg foto 4.jpg
1. Delegacja studentów i pracowników z Homla przed biblioteką UZ; 2. Studenci w bibliotece UZ; 3. Delegacja w Instytucie Filologii Polskiej na lekcji języka polskiego; 4. Studenci i pracownicy z Homla podczas spaceru;

 

 

Przyjazd delegacji jest kolejnym spotkaniem integracyjnym młodzieży akademickiej i pracowników obu uczelni. W ubiegłym roku akademickim gościliśmy studentów Wydziału Wychowania Fizycznego.

    
„Szkoła Letnia” została zorganizowana przez Uniwersytet Zielonogórski, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne „Civilitas”.

  
  Koordynatorzy realizacji projektu „Szkoły Letniej”: mgr Dobiesław Barczyński (Prezes ZTE „Civilitas”) oraz  dr hab. Ryszard Asienkiewicz, prof. UZ (kierownik Katedry Sportu i Promocji Zdrowia).

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT