Studenci z kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa UZ wolontariuszami w Szpitalu Uniwersyteckim!

17 kwietnia 2020 r.

 

16 studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego wyraziło wolę podjęcia pracy wolontariackiej w Szpitalu Uniwersyteckim. Na dziś już 9 (dziewięcioro) z nich podpisało umowy i podjęło pracę na szpitalnych oddziałach.

 

Wolontariuszami są studenci od III do V roku z kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa. Wszyscy przed podjęciem pracy przeszli niezbędne szkolenia i zostali zabezpieczeni w środki ochrony osobistej – fartuchy maski, przyłbice.


Ich zakres obowiązków zależy od kierunku i roku studiów – na przykład studenci IV i V roku medycyny wypełniają dokumentacje medyczną, jedna osoba pracuje w namiocie głównym, gdzie trafiają wszyscy, którzy chcą wejść na teren szpitala – tam mierzona jest temperatura, przeprowadzana rozmowa kwalifikacyjna i wypełniana ankieta. Pozostali trafili na oddziały gdzie jest najwięcej pacjentów, tj. na neurochirurgię, rehabilitację, chirurgię ogólną, odział wewnętrzny i hematologię. Jedna osoba pracuje na Centralnym Bloku Operacyjnym. Wolontariuszami w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze mogą zostać również studenci z innych ośrodków, nie tylko z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT