Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studencie i absolwencie rozwiń skrzydła w europejskim projekcie EU-XCEL!

20 stycznia 2016 r.

 

header-euxcel.jpg

 

 

Zapraszamy kreatywnych, innowacyjnych i przedsiębiorczych studentów i absolwentów do udziału w europejskim projekcie EU-XCEL, dzięki któremu utalentowani pasjonaci mają szansę stworzyć międzynarodowy start-up i rozwinąć swoje pomysły! Rekrutacja trwa do końca lutego 2016 r. Udział jest bezpłatny.


EU-XCEL to europejski projekt, którego celem jest wsparcie młodych pomysłodawców chcących stworzyć międzynarodowy, innowacyjny start-up. Uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie mentorów z całej Europy oraz bezpłatne warsztaty biznesowe.


Do udziału w projekcie zapraszamy kandydatów:


- posiadających dyplom lub umiejętności z obszaru inżynierii, nauk technicznych, nauk przyrodniczych, ekonomii i biznesu lub wzornictwa.
- szczególnie zainteresowanych zagadnieniami IT/ICT,
- płynnie posługujących się j. angielskim,
- w wieku od 18 do 30 lat,
- studiujących bądź pracujących,
- chcących założyć własną firmę bądź wziąć udział w międzynarodowym przedsięwzięciu biznesowym.


Uczestnicy będą wspólnie rozwijać pomysły i tworzyć technologie związane m.in. z internetem rzeczy, rozwiązaniami IT w służbie zdrowia lub rozwoju społecznego, dużymi bazami danych czy e-commerce.


Udział w EU-XCEL jest całkowicie bezpłatny!


INTERESUJĄCE? APLIKUJ!


Program składa się z czterech etapów:

1. rekrutacja uczestników – trwa do końca lutego 2016 r.;
2. warsztaty biznesowe w siedzibie jednego z sześciu partnerów projektu – koszty dojazdu, zakwaterowania oraz uczestnictwa w szkoleniu pokrywane są ze środków EU-EXCEL, warsztaty odbywają się w Polsce, Irlandii, Danii, Niemczech, Grecji lub Hiszpanii;
3. rozwijanie pomysłów poprzez platformę on-line ze wsparciem mentorów i trenerów – ten etap trwa 12 tygodni, uczestnicy pracują w grupach, które tworzą się podczas warsztatów wyjazdowych;
4. prezentacja najlepszych pomysłów podczas gali finałowej, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród.


Więcej informacji znaleźć można na portalach Facebook, Twitter i LinkedIn oraz na stronie www projektu (pobierz ulotkę informacyjną w pdf)


Na dodatkowe pytania odpowiada Anna Padewska: anna.padewska@ppnt.poznan.pl,  tel. 61 627 22 08


***


EU-XCEL to inicjatywa działająca w ramach Horyzontu 2020 oraz Startup Europ. Obecnie trwa rekrutacja do II edycji programu.

Pierwsza edycja przyciągnęła ok. 600 uczestników z całej Europy. Do finału dotarło 12 startupów o największym potencjale realizacji opracowanych pomysłów. Oprócz nagrody pieniężnej finalnie powstałe startupy w tym m.in. Nammy (www.nammy.eu) oraz Datamine (www.data-mine.eu) planują podbój rynku europejskiego.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT